tema: Dragon Age 2
Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2011, 0:47   #2248
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Jedno je kad korisnik ne ispunjava tehničke uslove koji ne mogu biti zaobiđeni (recimo, igra koja koristi 3.0 šejdere a korisnik ima SM 2.0 karticu, ili EXE kompajliran sa SSE2 instrukcijama, a korisnik ima Athlon XP itd), a drugo kad je u pitanju očigledan bag nastao ofrljim programiranjem (ako ćemo da zalazimo u detalje, programski threadovi se ne vezuju za broj procesorskih jezgara već to radi thread scheduler operativnog sistema, tako da ispravno napisan program koji se izvršava u dva threada mora da radi i na jednojezgarnom i na dvojezgarnom procesoru bez pucanja; u prvom slučaju nešto sporije, ali ne sme da pukne). Dakle, opravdanja tipa "ne ispunjavaš minimum zahteva" u ovom slučaju nisu na mestu i jako su jadna i bezobrazna.

Na stranu to što piše na kutijama nema veze sa životom. Baš na nekim EA igrama sam viđao stvari tipa "Radeon X1300XT is minimum, X1600Pro is below minimum" iako se radi o identičnim čipovima koji se razlikuju samo u identifikacionom stringu u BIOS-u.

A kao što rekoh, ja u ME2 i na Core 2 Duo (i to drastično jačem od minimalnih zahteva, E8600 sa 6 MB keša) imam problema sa učitavanjem, i to sa najnovijim patchem.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (21.3.2011)