Prikaz jedne poruke
Stara 24.8.2010, 1:44   #420
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Top 10 svih vremena

Evo i od mene TOP10. Krajnje subjektivno i bezobrazno (jer ne igram puno RTS-a i RPG-ova, vec sportove i pucacine), mnogi se nece sloziti. Gothic, Batman, Tomb Raider, Fahrenheit, Fallout, Call of Duty, Max Payne, Syberia - umalo da udju na listu- ali kljucna rec je UMALO :P

Krecemo:

10. Borderlands (2009) - Krajnje iznenadjujuce, ova igra me je odusevila sharmom, grafikom, gameplayom i naravno muzikom. Pravo iznenadjenje pravo niotkuda. Ipak na fragilnom 10-om mestu, sve su sanse da je nesto zameni sa ove liste.

9. Braid (2009) - Kao sto procitah na nekom sajtu - "Igra koja me je naterala da pocnem da razmisljam na nacine na koje nisam nikad probao." Igra zbog koje sam zvao ljude telefonom i davio ih o nekom nivou, ili ih molio da skinu da je probaju i eventualno i oni da je predju (jadni ljudi znam...) Da, ovu igru preporucjem bilo da ste okoreli FPS-ovac ili strateg ili RPG-ovac, Braid je nesto sto ce vas drzati od pocetka do kraja.

8. Alien vs Predator (2002) - Ledi krv... Za tadasnje vreme, nesto najlepse sto sam video na kompjuteru sa atmosferom koja vas "radi" kao da ste tamo. Igranje sa marincem je ravno filmovima iz obe fransize. Klasik. Nisam igrao novi AvP, ali se nadam da je bar upola dobar kao ovaj.

7. Need For Speed 5 - Porsche Unleashed (2000) - Sta reci. Kakav Carbon, kakvi bakrachi. NFS5 je razlog sto sam se zaljubio u porseove modele i sto i dan danas kad vidim Boxstera (nazalost retko) negde na ulici, setim se Autobahna, Monte Carla i Zone Industriale. Shto sa kompjuterom, shto sa drugarom preko dial-up-a, NFS5 je bio bolji od svojih prethodnika a za mladju bracu (osim mozda undergrounda) ne treba ni trosti reci.

6. Pro Evolution Soccer 6 (2006) ... PES je PES... I kad ti nesto pruzi TOLIKU kolicinu zabave, kao sto je meni i mojim drugarima 6-ica, mora da ga bude u TOP 10... Svi kasniji pes-ovi su mozda korak napred (a mozda i ne) ali za mene je: PES 6 + drustvo + pivo + kikiriki = garant za dobro zezanje i ogromne kolicine smeha.

5) Mafia (2002) - jel ovo moram da objasnjavam? znam da ne moram... jednostavno - Tommy Angelo and Co. znaju znanje i posle ovoliko godina. Sad mi opet dodje da je instaliram i obrnem jos jedan put. Al posto izlazi Mafia 2 to ce mi biti glavni razlog za kupovinu novog kompa.

4) NBA 2K10 (2009) - ne postoji nista bolje u svim sportskim simulacijama od ove igre. Prikaz igre, atmosfera, grafika, zvuk, fantasticni multiplayer i naravno MY PLAYER mode koji je kralj medju sporstkim RPG-ovima (da da, inace uspeo sam da napravim kvadripl-dabl u mojoj prvoj sezoni - kakav achievment :P). NBA 2K11 dovodi Kempa i Jordana nazad i My player mode pobosljanja - jedva cekam jer mi je 2k10 pruzio stvarno ogromne kolicine zabave sto solo sto sa drustvom.

3) The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (2004) - STA RECI ZA OVU BRUKU OD IGRE. Pa kad je dosao Far Cry, pa Half-Life 2, pa Doom 3... Pa kad ih je Ridik SVE PREGAZIO na svakom polju - ALI NA SVAKOM. Da se zna ko je glavni. I dalje nisam igrao bolji cisti FPS.

2) Deus Ex (2000) - ovo nije igra - ovo je remek delo. Svako ko nije odigrao ovu igru - propustio je jednu od najboljih i najbolje uradjenih prica ikada na PC-u. Nek je odigra sad - ovo vreme ne moze da pregazi. Oni koji su igrali ovo - nema sta da objasnjavam.

i naravno na kraju - kao sto sam i rekao krajnje subjektivno i bezobrazno, ali po meni totalno zasluzeno:

1) Grand Theft Auto IV (2009) - NIKO BELIC - NUFF SAID!!! Voleo sam svaki GTA, ali svakom je falilo ono malo. A to malo moze da bude puno kad igras neku igru i bas te briga za likove koji ti daju kvestove, njihove price i njihove sudbine. GTA IV je doneo Nika, Romana, Kate, Jacoba (my breda) i sve sve ostale - pixele cije sudbine su mi bile vrlo bitne dok sam prelazio ovu fantasticnu pricu. Posto se oni nece pominjati u buducim nastavcima, mogu samo da se nadam da ce da naprave neki film po ugledu na scenario iz GTA IV.

I eto to je to... Mogao bih da napravim i top 10 igara iz 20-og veka, ali neki drugi put u nekoj drugoj temi. Steta je ipak da se negde ne pomenu Half-Life, Quake, Tomb Raider, Bermuda Syndrome, NFS: Hot Pursuit i ostala kompanija.

edit: imajte na umu da nisam igrao sve igre koje su izasle tako da sam nazalost propustio KOTOR, Witcher, Mass Effect i neke druge klasike... al dobro, mozda bude vremena i za njih nekad.

Poslednja ispravka: Rainman (24.8.2010 u 1:54)
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Nikolas_bg (26.8.2010), Sh0m1 (24.8.2010), Stefan 5 (24.8.2010), zvjer (24.8.2010)