Prikaz jedne poruke
Stara 15.7.2020, 14:59   #87
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Death Stranding

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Univerzalno objektivna i kritika prihvaćena od strane kompletne gejming populacije ne postoji, a teško i da će ikada biti napisana (i ne, ne branim Kuzmanovića, jer je dotični znao i zna da napiše trećerazredne recenzije za pojedine igre).

Pa jbt, onaj ACG u koga se svi kunu je meni lik čiji su kriterijumi na sve strane, bukvalno kako mu dune, tako preporučuje igre. Prvo što mi pade na pamet Far Cry Primal je buy, Tlou2 je deep deep sale itd., da ne gnjavim dalje.

Ukratko, meni se i Tlou2 i Death Stranding dopadaju i preporučio bih svakom da odigra, ne znam zašto uvek mora "ili-ili" stav i krvljenje oko toga koja je igra bolja.
Slazem se, ne treba imati taj ili lili stav. Samo sam naveo primer da Kuzmanovic prilicno zna da bude kontradiktoran, gde kod nekih igara hvali neke karakteristike a u nekim drugim isto to kritikuje ili ne prepoznaje sustinu istih.

Meni se upravo taj jutjuber koga pominjete nikada nije svidjao, naporan je previse i jednostavno ga ne pratim.

Naravno da ne mogu svi da prihvate objektivnu kritiku, uvek ce biti nekih usijanih glava. Meni se samo ne dopada kada se te usijane glave bave gejming novinarstvom i recenzijama.

Evo na primer u mom slucaju, dve igre na koje sam jako bio nalozen i jedva sam cekao da ih odigram su upravo bili Death Stranding i Last of Us 2. DS sam odigrao sa uzivanjem i jako mi je svo to iskustvo leglo, cak se ponekad vratim u igru da odradim koju posiljku. Ne znam ali mi je zaista prijalo sve to, kao da sam bio na nekoj terapiji. Dok na primer TLOU2 me je smorio nevidjeno, jedva sam je presao koliko je sve razvuceno i besmisleno na kraju ispalo, bas sam bio duhovno i mentalno ispraznjen, pa opet ta igra se dici nalepnicama na kojima pise "10/10", "game of the generation" i slicno. To je nesto sto me dodatno nervira i jos mi vise stvara neku odbojnost prema toj igri.

Death Stranding je po meni unikatna igra, narocito medju AAA naslovima. Odise nekim "indie" duhom, kao da je neki eksperiment i to mi se bas svidja.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (15.7.2020 u 15:19)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Zuti Bar (16.7.2020)