Prikaz jedne poruke
Stara 10.7.2006, 16:24   #1
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka?

Interesuje me vase misljene na sledecu temu:

Koje (programsko ili vizuelno ili kako da ga nazovem tacno?) okruzenje preferirate ako ste u poslu unosa (velikih) kolicina podataka u racunar, tj:

1 - da li preferirate da misem kliknete na "celiju" tabele u npr. Microsoft Wordu, Excelu ili nekom drugom programu (ili s tim u vezi da pritisnete jedanput ili vise puta na TAB dugme na vasoj tastaturi dok vam "kursor" od tastature predje u adekvatno "polje" za unos zeljenog podatka, pa da onda "ukucate" doticni (podatak) ili

2 - da kliknete samo "enter" ili strelicu "dole" te da unesete potreban podatak i tako da ponavljate opisanu proceduru dok sve podatke ne unesete do "kraja".


Opcija koja je ovde prva opisana obicno opisuje izgled unosa podataka u Windows-baziranim programima (kao npr. Word kada "kucate" podatke u tabeli) ili programe koji su kreirani u Microsoft Access-u,
dok opcija koja je ovde druga opisana obicno opisuje izgled unosa podataka u programe koji su koncipirani da rade pod DOS-om.

Zeleo bih da vas zamolim da DOBRO promislite (ako zelite!) pa da mi potom (ovde) "date" odgovor, odnosno vase misljenje na sta ste vi vise navikli.

Licno, moje misljenje je da u "prvoj" gore navedenoj situaciji, dakle kad je slucaj u Windows-baziranim aplikacijama za bilo kakav rad sa podacima korisnik mora makar 30% da koristi MIS, dok pod DOS baziranim aplikacijama ove vrste korisnik koristi mis 0%.

Buduci da je (ako pretpostavimo da je u pitanju "iskusan daktilograf") upotreba misa u bilo kojem procentu vecem od 0% (!) po mom nekom licnom misljenju u ovim situacijama prilican gubitak vremena (!) moje opredelenje za "favorita" u ovoj situaciji bi bilo za opciju pod rednim brojem "2" u gore navedenom primeru.

Budite ljubazni, recite mi vasa misljenja?

Ja ne umem ovde da kreiram opciju "glasanja" u toppic-u na forumu, pa vas s toga molim za "klasicne" odgovore?

Odgovor na ovo pitanje mi je potreban zarad formiranja statistickog izvestaja u preferiranju ustrojenosti nacina unosa podataka u informacionim sistemima u firmama.

Nadam se da cete mi izaci u susret. Makar 10-tak misljenja od raznih korisnika bi mi "dobro doslo".

Srdacno
Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke