Prikaz jedne poruke
Stara 22.4.2010, 11:20   #3
Nik86
Banned
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: BG-KV-Zurich
Poruke: 461
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 62 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: dva operativna sistema, ali podiže se samo jedan

Citat:
pokies kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima,
evo da iznesem problem -
hard disk ima dve particije c 10gb, i d 30gb
tu su nekad bila dva xp sistema i pri paljenju računara bilo je podešeno da me pita u koji xp želim da uđem uz 30sec odbrojavanja.

rešio sam da pređem na w7, a uklonim ova dva xp-a. izabrao sam da postavim w7 na d30gb, sve se lepo instaliralo,a onda sam video da je to sad c particija (od 30gb), a da su onih 10gb (stara c particija) nepristupačni i da ih sistem ne vidi.

ali rekoh, nema veze, no pošto stari štampač nije radio jer w7 ne prihvata drajvere, pokrenuo sam xp instalaciju. xp sistemski disk mi je uredno prikazao c i d particiju i ja sam na c postavio xp. i sve lepo radi.

ali, više ne mogu da uđem u w7, koji je i dalje na d particiji, gledano iz xp-a.

Kako da podesim da me kompjuter pita na početku koji operativni sistem da pokrene? gledao sam u biosu one boot opcije ali tamo ima samo hdd-0

Hvala unapred!
Pokreni instalaciju XP-a, obrisi obadve particije sa harda, formatiraj hard, napravi jednu particiju od 10GB za XP, instaliraj XP na nju. Kad odradis to tako pokreni instalaciju Win7 na onu particiju od 30GB formatiraj je pre toga i to je to. To sto ti jedan sistem prijavljuje C kao C a a drugi C kao D nema nikakve veze. Po pokretanju kompa bi trebao da izadje boot meni sa izborom sistema. Meni je ovo gore sto si pisao mnogo smesno, izgleda mi kao neki vic. Ti si resio da instaliras Win7 obrisao ona dva XP-a i instalirao Win7 na D(koji win7 sada logicno obelezava kao C). A jesi li tokom instaliranja izbrisao drugu particiju????(logicno zbog toga Win7 ne vidi nista sam C(bivse D) i onda si instalirao na C(gde se nalazi win7) XP i kazes da ti XP ne vidi Win7.(sto je normalno) Iskreno iz tvog posta ne mogu da zakljucim da li ti uopste znas da instaliras te sisteme. Molim malo detaljnije.
Nik86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke