Prikaz jedne poruke
Stara 11.10.2021, 19:04   #14714
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Najzad odgledah Tomu. Film stvarno budi setna raspoloženja, ima stvarno scena koje teraju suze u oči, i svi govore o filmu u hvalospevima, ali... film pokriva predugi vremenski period, što se neizbežno odražava na iskrzani kontinuitet dešavanja, pri čemu je moj utisak da su neke stvari površno urađene. Dragan je veovatno toga bio svestan, te tu iskrzanost sjajno pokušava da izbegne uskakanjem u vremeplov. Dalje, izbor glumaca za pojedine ličnosti (najviše za Davorina Popovića i Kemala Montena, pa i Lepe Lukić) je loš, a i loše je objašnjen njihov odnos sa Tomom, sigurno je tu bilo dubljih stvari. Nadajmo se da će serija biti bolja. Ne mogu ipak ništa ozbiljnije da zamerim Bjelogrliću, svestan sam kakvog se kompleksnog zadatka prihvatio. I ono što sam već ranije napominjao, kod verzije koju sam gledao pojedine rečenice su nerazgovetne. Ton kod naših filmova je očajan. Nije mi jasno zašto to ne poprave kod montaže. U atašu je titl za film

Gorki pirinač (1949)
https://www.imdb.com/title/tt0040737/



koji pominje Silvana.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Bitter Rice (1949) [720p] [BluRay] [YTS.MX].zip (26,4 KB, 3 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (12.10.2021 u 15:41)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke