Prikaz jedne poruke
Stara 27.11.2013, 23:25   #1
Stefan1090_
Član
 
Član od: 18.1.2010.
Poruke: 115
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako iskljuciti lose sektore na HDD?

Tema o kojoj sam procitao puno, a opet nista nisam uradio, zato sam odlucio da otovrim novu jer sam siguran da je neko pre mene imao slican problem i sigurno resio to.

Imam sigurno 5-6 Hard diska koji mi stoje tako jer su puni bad sektora kojih nikako ne mogu da se resim.

Procitao sam negde da S.M.A.R.T sam gasi bad sektore, medjutim kod mene samo kaze da je Hard ostecen i da sacuvam podatke, tako da opcija sa skeniranja pomocu S.M.A.R.T nije uspela. Onda sam procitao da formatiranjem sam hdd gasi lose sektore, samo se desilo jos gore, sa svakim novim formatiranjem ja sam pravio sve vise bad sektora. Onda sam nasao hirens boot, koji, kako mu ime kaze se bootuje, a onda startuje HDD Tools pa HDD regenerator, onda on skenira i vraca bad vraca bad sektore u normalu. Cekao sam da se to odradi cak 5 dana. Komp je radio ceo dan i noc, stigao je negde na 70%, a onda se ukocio. Kad sam pustio iz pocetka da radi, neki bad sektori su bili otklonjeni, ali je u prvi 70% pokazivao bad sektore a onda na tih istih 70% zakocio. Kako je vec jednom popravio dobar deo bad sektora, on je 2. put isao mnogo brze. Na zalost, kada sam pokusao da Hard formatiram, bad sektori su se vratili.

Vise ne znam sta da probam. Imam par komada od 20,40,80GB, ne znam ni ja tacno, ali mi za njih i nije preterano zao, snasao sam se. Ali skoro sam nabavio neki notebook kome je trebao sistem, onda kad sam probao da instaliram novi, video sam da je hdd pun losih sektora, probao sam sve ovo, kako i sa ostalim i stanje se samo pogorsalo. Hdd ima 250GB i zao mi da ga bacim. Ne treba mi svih 250GB, samo mi treba onoliko koliko je potrebno da bi notebook funkcionisao normalno. Ubacim system, neke osnovne programe i to je to. Koristio bi mi samo za net. Ako neko zna neko resenje,a da nije da kupujem novi hard neka napise. Ako postoji neki program koji ce mi izmeniti hdd pa od 250, da mi ostavi 50GB koji ce solidno funkcionisati pristajem i na to. Samo da funkcionise.
Stefan1090_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke