Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2009, 14:22   #33
koojot
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Lokacija: KG
Poruke: 189
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 29 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Ja i Linux (vaš prvi kontakt)

Prvi put sam se sreo sa linux-om pre otprilike 2-3 godine kada ga je drugar instaliro na laptop-u i bas sam hteo da vidim kako izlgeda linux kad ga je on obriso odmah taj dan, rekasvi da je mnogo tezak.
Uzme ja te linux (suse neka verzija )diskove od njega i taman da krenem sa instaciom kad ono mi izbaci da su diskovi za 32-bit verziju. I tako ja jos jednom ne probah linux. I prosle godne (2008) oprilike u jesne kupim novi HDD od 250g i odlucim da ne njega stavim 50G linux-a.
OpenSuse 10.3 - 11.0 (Gnome) je bio prvi Linux na mom racunar . Za njega sam se odlucio iz prostog razloga jer nisam znao za drugi distro lol. Inatalcija je bila toliko jednostavana da je cak laksa od instaliranja windowsa. Suse sam koristio sa vremena na vrema i dalje mi je gavni OS bio Xp.
Debian Lenny 5.0 (KDE) Korstim vec 10 meseci otprilike ne secam se tacno. Kako sam suse na kraju korstio skoro svaki dan (osim igranja igrica) i tako je linux postao moj glavno OS resio sam sa instalcimo Debian-a da linux bude na celom HDD od 250g.
Slackware 12.2 - 13 (Fluxbox) sam na instalirao na starije laptop-u koji sa dobio pre otprilike mesec dana. Slack sam instalirao pre svega da bi se bolje upoznao sa linuxom, ali kao nisam uspeo da pokrene internet morao sam na moju zalost da batalim slack. Kod oba slacka nije hteo net.
Arch 2009.2 (LXDE) je zavrsio na lap topu kao alterantiva slack-u. Arch je exstra distro koji koristi dosta konzolu ali cini mi se da je salck jos tezi sto se tice odravanja sistema ( a ja sam bas zbog toga hteo da instilarm slack da bi se nauco jos vise). Takodje sam mogao i da probam Gentoo ali trebalo bi mi dosta vreman da ga isntaliram.

Pozz
koojot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke