Prikaz jedne poruke
Stara 17.11.2012, 2:08   #32
jhoni
Član
 
Član od: 25.8.2010.
Lokacija: Pancevo
Poruke: 147
Zahvalnice: 442
Zahvaljeno 20 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Pitanja početnika

Evo i ja sam posle kupovine novog kompa resio da isprobam Linux, pa sam za pocetak instalirao na virtuelnoj masini ubuntu 12.04.
E sad ono sto mene interesuje, da li on treba da se apdejtuje na virtuelnoj masini? Mislim, na one pakete koje izbaci kada kliknem na check updates? Tako nesto pise.(kucam sad na pamet na poslu).
Uglavnom vidim, ima gomilu nekih stvari koje po malo zauzimaju, nesto slicno kao kod windowsa kada instaliram windows update.
Za sada sam samo ispratio uputstva oko virtualboxa i podesavanja za isti, da bi ubuntu radio u full screan-u. I instalirao flash player.
Imam jos par pitanja.
Da li youtube secka zato sto radi preko virtuelne masine? (kada odem na njega preko ubuntu-a).
Koliko u virtuelnoj masini ubuntu zauzima i da li bi mogao neke igrice od 400-800mb da instaliram bez problema?
I sta znaci HOST + F? To je skracenica na tastaturi za izlaz iz full screan-a virtuelne masine? Koji je to host taster?
Za sada, jako mi se svidja linux, ali za moje potrebe mislim da bi i virtuelna masina bila dovoljna.
Hvala

Poslednja ispravka: jhoni (17.11.2012 u 2:17)
jhoni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke