tema: e-readeri
Prikaz jedne poruke
Stara 28.7.2010, 17:06   #17
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Calibre ima drajvere za sve popularne e book čitače(ala sony, amazon, apple itd), a sam program radi na Windows, Mac OSX i Linuxu. Kada prikačiš uređaj na usb, nađeš u calibre biblioteci knjigu koja te zanima i kažeš programu da konvertuje knjigu i doda je na uređaj. Svi oni podržavaju pdf, ali ako knjigu prebaciš u .mobi, Kindle će sam rasporediti tekst da pristaje stranici, a ne da skroluješ da bi pročitao neki deo pdf stranice. Samim tim možeš da menjaš veličinu fonta, a i kindle je u mogućnosti da ti čita knjigu naglas. Takođe možeš da obeležavaš i sačuvaš citate i da koristiš integrisan rečnik. Moj pristup je inače da pretvorim iz pdf u rtf, onda odradim spell i grammar check u wordu, a onda ga tek bacim u mobi.

U svakom slučaju program je džabe, skini ga sad pa se igraj malo. On ti je inače virtuelna biblioteka sa raznim parametrima organizacije, sa sve skidanjem korica, sinopsisa, ocena itd.

Imao sam prilike da koristim ipad, zamara oči kao i bilo koji drugi monitor. Ali ipak je on multimedijalna spravica, a bolji je u slučaju da nekoga pre zanimaju časopisi, pdf udžbenici i stripovi (alan ford i dilan dog su lepi i na kindlu), jer je ipak u pitanju desetoinčni kolor ekran. Dakle, ciljna publika nije ista.

PS: Calibre ima u sebi dodate feedove za neke domaće časopise i novine, tako da od tih rss feedova može svaki dan da ti napravi virtuelne novine za kindl.

Poslednja ispravka: toology (28.7.2010 u 17:18)
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku toology na korisnoj poruci:
Eddy (29.7.2010), shrafko (28.7.2010)