Prikaz jedne poruke
Stara 15.1.2020, 18:20   #22
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Preporuka za grafičku?

Pa evo ova Sapphire 2.5 godine radi odlično, šta da ti kažem... Greje se do nekih 75-80 stepeni ali ja se ne opterećujem time uopšte, to sam gledao još kad sam kupio komp i više nikad. U ovom kućištu gde se generalno sve greje više nego li u nekom otvorenijem i bolje provetrenom kućištu ali ja nisam imao vidljivih problema. Čak i ako je ponekad throttlovala ja toga nisam bio svestan i nikakve probleme nisam imao a pržio sam recimo satima Doom na maks podešavanjima sa otključanim framerateom, tad se dobro znojila i nisam imao neke fluktuacije.

Buka ventilatora nije strašna ali nije ni zanemarljiva ako je neko osetljiv na to. Sa tim mining karticama treba samo da se proveri da BIOS nije čačkan i u kakvom su stanju ventilatori. Sapphire ima i dual BIOS pa je to neka "sigurica" ako ne uspeš da restoreuješ primarni.

Overklok nisam ni pokušavao jer Polaris srče struju k'o lud na svaki dodati megaherc a i nije dobar čip za OC generalno. Mada, mogao bih da probam OC neki dan kad mi je dosadno da vidim koliko mogu da izvučem iz nje...
doctor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
water wizard (15.1.2020)