Prikaz jedne poruke
Stara 8.5.2008, 11:24   #14
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Napajanje Frontier 400w?

Citat:
ukimafija kaže: Pregled poruke
Ma slobodno naruci da ti posalju post expressom ili Cityjem jos su jeftinijni,
Ali ozbiljno ti kazem batali se frontiera.Vi momci gledate broj W a ne gledate jacinu 12V grane koja treba da napaja tu grafu.Dzaba tu "550" kad nema kvalitet.Ne znam dal si nekad imao priliku da u ruci drzis Frontier.On je solidan ali ne za jake potrosace. Mislim da MORAS da se otvoris za LC Power ili neko drugo iole brendirano napajanje posto sama pomisao da stavis tu kartu na staro je . Ako bi uzeo 3650/8600GT /2600xt to smes slobodno da stavis bez promene PSU-a ako je to staro napajanje u dobrom stanju...
Mi ne gledamo W vec ampere po granama. Moj Frontier 450W ima 14A i 16A na 12V grani. Ako hoces mogu i da to slikam. To je dovoljno za 3850. Ali posto Chemist ima Frontier 400W koji je star (Frontier po meni brze stari od skupljih napajanja) onda je bolje da kupi Frontier 550W. Pa kada istekne garancija na taj Frontier moze da nadje nekog prijatelja elektricara da mu izmeri napone i amperaze na Frontieru. Ako su primetno nize od referentnih treba da ga promeni.

Tezina ne znaci da je nesto kvalitetno. Imas jeftina (losija napajanja od Frontiera) koja su teza. Proizvodjaca nista ne kosta da stavi vise lima da bi dobio na tezini.

Ja sam razmisljao da li da kupim jaci Frontier umesto ovog mog (kada mi je istekla garancija) ili da kupim neko skuplje napajanje. Odlucio sam se za superB 460W pre svega zbog tihog rada.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke