tema: Apple iPhone
Prikaz jedne poruke
Stara 21.10.2008, 9:55   #120
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Apple iPhone

Sad sam gledao malo filmice o mom velikom favoritu na mobilnoj sceni - Androidu. Mogu vam reci da sam se mnogo razocarao. Kao sto sam rekao u nekim drugim temama, pratim Android od kako je izasao prvi SDK za programiranje. Tada sam se igrao sa emulatorom, gledao funkcije i user interface. Taj interface je bio vrlo prost, bez mnogo animacija, transition efekata... itd, ali je bio jako eye candy i simpatican. Juce sam sam skinuo najnoviji SDK (1.0 official), startovao emulator i imao sta da vidim. Totalna kopija iPhone-a (koji je izasao u medjuvremenu jelte). Ali to nije sve. Ocigledno Androidu fali malo cpu power-a da bi to renderovao kako treba, uverite se i sami ovde.

Drugo, Google je "izmislio" novi nacin preuzimanja aplikacija; putem Google store-a (ili kako se vec zove ta nesreca); naravno bleda kopija Apple Store-a. Jos jedan veliki nedostatak, telefon nema multi touch podrsku. Jadno! Jedino sto mi je bilo simpaticno nacin otkljucavanja telefona. Ali sada se postavlja pitanje, dal je i to njihova ideja?

Nebitno sada za Android, hocu samo da kazem, ako je iPhone toliko los, komercijala, fancy - shmency, ovo ono, zasto ga kog djavola svi kopiraju onda? Odnosno ne UI iPhone-a, vec iPod Touch-a koji je izasao pre samog iPhone-a.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke