Prikaz jedne poruke
Stara 21.7.2009, 9:45   #13
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vodeno hlađenje, pomoć oko odluke šta i kako

@Freško:

Sad je malo kasna informacija ali šta da se radi, već je naručen M5 i uzet tako da ... Nije toliko bitan taj displej, niti mi j ebaš previše potreban pa me i neće previše pogoditi ako i ne radi kako treba. U svakom slučaju hvala na informaciji, iako je kasno. Da sam znao, odradili bi posao po tom predlogu, ovako šta je tu je. Mada se iskreno slažem sa tobom oko toga da je kod nas prava sramota kako rade generalni uvoznici, valjda bi neko ako uvozi ovakve stvari trebao da se potrudi da se ima i prateća ponuda, da ne pominjemo osnovne stvari za sistem. Kada pogledam kako izgledaju katalozi napolju, mene uhvati prava tuga . Vrlo neozbiljno i neprofesionalno ponašanje.

Ista priča je i oko creva i razvodnika, mislim da neće biti toliki problem na kraju, tačnije nadam se. Bata dolazi sa mora za dva,tri dana i lepo ćemo da prošetamo do jednog njegovog ortaka koji radi sa opremom za akvarijume, pa će tamo da se nađe šta treba. Računam, slična tehnologija pa će i odgovarati, jedino nema ribica u sistemu za komp. Kako mi bata reče imaju tih razvodnika svakakvih tipova, između ostalog bi trebalo da imaju i miks tipa 1 priključak od 1/2 cola i dva za 3/8 cola pa ako se to nađe ići će se na TR procesorski blok.

I sam izgled sistema će ići slično onome kao kod 880i sistema, dakle jedan nosač nazad na koji će se staviti sve što treba, tako da će u komp ulaziti i izlaziti samo creva koja vode do blokova za hlađenje. Nije da je moja ideja, bio mi ortak, malo pričali o ovome a pošto on ima posla sa takvim stvarčicama ( mislim na alu i sl profile i ima sve od mašina što treba za savijanje, sečenja i sl), jednostavno rekao da dođem da napravimo nosač, pa da veći deo toga što može biti problem stavimo van kompa. Ajd sad, priča ima logike, smanjena opasnost, lakše je održavanje, mesta ima iza kompa da se stavi i to ( neće smetati protoku vazduha), nemoram da pravim sada razmeštaj komponenti po kućištu, a i ne košta me ništa pa neka ide .

Isto tako, nešto mi nije jasna priča oko dela vezanog za raspodelu protoka na Y račvama, jednostavno , po onome koliko se sećam iz škole tu treba da bude ista količina vode na obe grane, nikako tolika razlika u količini vode. Nekako mi nelogično, iskreno. Trebalo bi da opadne brzina kretanja vode a ne količina. Po tom nekom proračunu, tada bi na procesoru bile nešto veće temperature, dok bi na NB pale, i to mislim na sistem pod opterećenjem, i to prvenstveno zbog smanjene brzine protka a ne količine. Opet, ovo je neka logika koja je meni na pameti, dakle ne mora biti istinita, možda ja negde i grešim u priči ili sam neke faktore izbacio iz vida. U svakom slučaju, moglo bi de se odradi priče da se sastave dve konfiguracije creva koja idu do vodenih blokova, dakle jedna kod koje ide dve grane odvojeno, da se testira i da vidim dali me zadovoljavaju temperature, i druga koja bi poslužila da se pređe po potrebi na "klasičan" razvod, dakle, sa procesora na NB pa napolje. Nije da je to preskupo, ipak je to samo metar ili malo više creva i par konektora. Jest da bi bio malo duži put dolaska do rezultata ali šta je tu je . U svakom slučaju, dobra informacija za znati, da se pripremim za sve što može biti problem, da se ne juri posle ako ne radi kako treba .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke