tema: Arilienta
Prikaz jedne poruke
Stara 17.8.2008, 1:30   #21
ktulu
Član
 
Član od: 29.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 482
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 123 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Hell Throne: Lepteria

Skinuo i probao alpha-u pa je red da bar nesto kazem, posto uvek podrzavam domace projekte, ma kakvi bili .

Opet, apsolutno sam svestan da je u pitanju alpha, public content grafika i zvuci tako da ne bih mogao nesto mnogo da komentarisem.
Moram da kazem da mi za sada ne deluje nesto zanimljivo. Kapiram da je ovo tek uvod u pricu ali valjalo bi da uvedete neke zanimljive obrte, dublje definisanje likova itd. jer ovako (iako osveta jeste dobar pokretac radnje), ne deluje mi kao nesto sto ce me terati da igram.
Sto se tice gameplay-a, pa... alpha je. Kapiram da ce sve to biti ispolirano i bolje. U ovakvom stanju je igra vrlo laka, oni "impovi" vidim da samo gledaju smer kretanja lika pa pucaju malo ispred tebe sto se lako moze izbegnuti a i same "loptice" su me pogodile tek par puta (treba biti BAS BAS blizu lopte da bi te pogodila). Sam collision event cekica sa neprijateljima je cudan, ne kapiram bas dal to cekic udara o zemlju ili samo zamahne nadole (cudan pokret uopste). Jesam ja ukapirao kako da nacentriram neprijatelje i udarim ih, ali osecaj nije dobar iliti zabavan.
E sad, nisam siguran, ali ako konstantno skaces u jednom smeru (pogadjas tajming) deluje mi kao da sve dalje skace, kao da se momentum nagomilava (do odredjene tacke) sto i nije bas dobro.
Dopao mi se veliki otvoren prostor, samo je vrlo lako popeti se na "planinu" i skociti van "kraja sveta" . Dobro de, znam da je alpha .

E sad, ne kapiram bas sta ce te sve dodavati. Glavni koncept gameplay-a je sumanuto setanje po poljanama/selima/tamnicama i levi klik udarac/desni klik magija? Hocu reci, uradjeno je milion puta i cesto nije preterano primamljivo i zabavno. Voleo bih da vidim nesto originalno ili bar zanimljivo u prici/gameplay-u, neku cool ideju itd.

Recimo, posto je glavni lik nekakav demigod, bilo bi zabavno menjati landscape svojim mocima. Zamislite situaciju na poljani, sa mnostvo protivnika, vi bacite neku ultimate magiju koja stvara beskonacnu rupu u zemlji koja usisava neprijatelje pa na kraju ostane rupetina u zemlji u kojoj, ako ste nepazljivi, mozete i sami da uletite.
Ili recimo da imate moc kontrole protivnika, dodirnete/bacite magiju na neprijatelja koji se onda pridruzi vama i vi ga kontrolisete jednostavnim sistenom (nesto kao Overlord recimo). Znam da ja sad ovde nalupavam kompleksne stvari u gameplay-u ali licno volim da vidim u igri stvari koje je cine unikatnom i zabavnom.
Pogledajte Mount & Blade, radili je muz i zena iz turske (ako se ne varam), izgleda sasvim solidno a igra je neverovatno zarazna, zabavna i, sto je najvaznije, daje osecaj da napredujete, razvijate se i radite upravo ono sto VI hocete, ma koliko igra imala bagova.

E, tako nesto bih voleo da vidim da i nasi ljudi urade. Zato samo napred, ne dajte se .
ktulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke