Prikaz jedne poruke
Stara 31.1.2021, 22:27   #890
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
Kopirao sam ceo segment teksta sa Game-Debate posto je vrlo interesntno . Trenutno je na naslovnoj strani i ima anketu ispod.
Dakle autor se pita da li se nesto promenilo u procentima zatstupljenosti rezolucija u odnosu na 2016. interesantno je da nije navedeno eksplicitno kao zapazanje ali se vidi da je 1366p zastupljenija od 4k i 2k zajedno . Nesto zanemarljivo veci broj ljudi ima monitore iznad fullHD nativne rezolucije ali ih jedan deo i dalje koristi uglavnom kao 1080.
Za 23 inch, 1080p je sasvim dovoljno i 75hz default . Cim se pojavila 3090-ica odmah je pocelo sa pricom o 8k . Mozda ako se desi neki proboj kao prelazak na vise jezgara kod procesora , ovako samo ce biti zahtevnije igre =jace komponente , odnos isti . Ovako kako sad stoje stvari a ko zna mi nemamo informacije ni da li ce kartice ove generacije da se prodaju "normalno".

Sadly no, 4K is still an incredibly small niche at just 2.09% of all Steam players rocking this as their primary display resolution. 1440p has seen a marginal increase in usership though at 9.69%, whilst 1080p still remains king at 66.77% of all Steam users using it as their primary display resolution.

But that’s Steam, where the amount of users is completely overshadowed by the sheer diversity of it’s audience. Also, just having a high resolution monitor is one thing, but actually gaming at that resolution most of the time is another, so we've added a second poll to see if there is a big difference there as well.
https://game-debate.com/news/30159/u...lution-in-2021
Mislim da je problem u zahtevnosti visih rezolucija. 1440P je jos i podnosljivo, ali 4K je prakticno neupotrebljivo ako nemas da stuces 1K evra na GPU svake 2 godine. Osim ako ne planiras da se igras 30 FPS sto je za toliko para opet neprihvatljivo.

Druga stvar je sto su sada high refresh rate 1080p/IPS monitori jeftiniji nego ikada (200e). Vecina gamera ce pre izabrati visi refresh rate nego visu rezoluciju (bas sam stekao takav utisak, mada je i to moj licni stav). Na 1080P bih se vratio bez vecih problema (uglavnom), ali na 60Hz vise nikad.

Za mene je i dalje: osvezavanje > panel > rezolucija (ppi) > velicina. That being said, da postoje, endgame bi za mene bio MicroLED, 32, 4K i 165Hz... za 500e, i da sve to moze da tera karta ranga x70. Wake me up in 10 years.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke