Prikaz jedne poruke
Stara 6.11.2013, 0:01   #1
Makica70
Novi član
 
Član od: 27.4.2009.
Poruke: 10
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sata 3 hard disk na sata 1 ploči - da ili ne?

LJudi potrebna mi je mala ali hitna pomoć. Prošle nedelje sam raskinula sa deckom koji je poneo sa sobom iz osvete jedan od mojih glavnih sistemskih hard diskova. Ostala su mi u kompu još 4 hd manjih kapaciteta i poprilično dotrajalih koje uglavnom koristim za skladištenje.

Sada mi je hitno zbog posla potreban novi hard na kome će biti instaliran glavni operativni sistem. Problem je što mi pc nije baš najnoviji, ploča mi je ASUS P5Q PRO koja podržava samo sata 1 dok ja razmišljam o dva sata 3 hard diska: 1. WD Blue WD10EZEX 1TB ili
2. WD Black WD5003AZEX 500GB.
Da li su ovo ok hard diskovi za sistem i mene(bavim se web dizajnom) ili preporucujete neki drugi i da li će ovi hard diskovi raditi na mojoj ploći. Ukoliko bi došlo do velikog gubitka u brzini prenosa podataka da li je bolje onda uzeti: transcend ts-pdc3 adapter za sata 3? Ali onda u tom slučaju da li je sigurno, bezbedno i pouzdano zakačiti glavni hard preko ovog adaptera. (vidim da za ovaj adapter idu drajveri pa mi nije jasno da li će dobro raditi pri bootovanju)(mada nije mi ni najjasnije da li imam pci express slot 2.0 na mojoj ploči potreban za rad ovog adaptera)
Makica70 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke