Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2016, 9:43   #21
Strider
Veteran
 
Član od: 21.5.2012.
Lokacija: Kurbelwelle
Poruke: 820
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 165 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Vracanje robe prodavcu - pravila/zakon

Koliko ja znam, oni su zakonski uradili sve sto treba. U roku od dve godine, dakle, koliko je bilo trajanje garancije, oni su uradili svoje da otklone kvar - sto su i uradili. Televizor je, po povratku sa reklamacije, normalno radio, i ovim su oni u potpunosti ispunili svoju obavezu. To sto je panel zamenjen novim je samo bio nacin resavanja problema, i sumnjam da si dobio garanciju za panel, ili produzenu garanciju na TV. Prosto receno : Oni su duzni da u garantnom roku otklone svaki kvar na uredjaju, ili da uredjaj zamene novim u slucaju nemogucnosti popravke. Posle garantnog roka, u potpunosti si prepusten sam sebi, i svaka eventualna pomoc sa njihove strane je samo dobra volja, ne zakonska obaveza.

Imao sam slucajeve sa zamenom uredjaja, i ovde su novi uredjaji dolazili sa novom garancijom, ali - uredjaji su bili komplet novi, bez popravki, u zapakovanoj kutiji. Pri ranijoj popravci u okviru garancije, dobio sam papir na kojem je precizirano sta je uzrok kvara, sta je zamenjeno, ali nista o produzenju garancije ili individualnoj garanciji za zamenjeni deo. Ovo je i tvoj slucaj.

To sto je tebi crkao panel dva puta u kratkom vremenskom periodu bi moglo da se okarakterise kao primer klasicne "lose srece", odnosno, lose srece dobijanja defektnog panela. Ovo, donekle, jeste greska proizvodjaca, ali osvrni se na razlog zbog kojeg garancija i postoji - kvarovi na uredjajima se desavaju, i prihvatljivi su, sve dok se u garantnom roku popravke obavljaju. Koliko ja znam, zakonski, ti im ne mozes nista.

S druge strane, mozda ti je panel zamenjen repariranim, ili polovnim. To skoro da ne mozes da dokazes. Medjutim, sta mi pada na pamet jeste nacin da uzmes drugi televizor, ako imas uredne papire o servisiranju. Javis se LG Srbija, ili njihovom oficijelnom predstavniku u zemlji. Opises im svoju situaciju, naglasis izuzetno nezadovoljstvo uredjajem zbog tako cestih kvarova (ovo je bitno, svim proizvodjacima treperi srce zbog mogucnosti Trzisne Inspekcije ili Zavoda za Zastitu Potrosaca), i prilozis skeniranu dokumentaciju. Malo ih juris, suptilno naglasis mogucnost da problem resis "preko agencija zaduzenih za kontrolu trzista i zastitu potrosaca", i uopste nije iskljuceno da ti omoguce zamenu kompletnog uredjaja. Jeftinije im je da ti daju nov TV, nego da rizikuju posetu TI, ili tebe kako blatis njihove proizvode na sve strane. Naglasavam ti da ce ovo funkcionisati bolje u LG Srbija, ili e-mailom njihovoj ispostavi za Evropu, itd., nego u prodavnici, gde ljude manje vise briga za publicitet.

Nista te ne kosta da probas, i javi kako je proslo.
Strider je offline   Odgovor sa citatom ove poruke