Prikaz jedne poruke
Stara 14.3.2006, 3:11   #52
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: GNU's Not Linux!

Citat:
holodoc kaže:
Baš me mrzi da zalazim u temu ali me nervira kad neko ovako upadne i počne da "seje" nebuloze.
@djuka007
Ako nisi kompetentan za nešto što se uopšte javljaš?
Ako ti se ne sviđa ono što piše u Svetu Kompjutera možeš slobodno da prestaneš da ga kupuješ (sad će ovde neko do moderatora sigurno da me izgrdi što pozivam ljude da ne kupuju SK

Pa valjda imaš dovoljno godina da shvatiš da su tekstovi koji su napisani u SK-u namenjeni propagaciji Linuxa (sad će opet da nastane svađa što ga zovem Linux) odnosno kao "podstrek" onima koji su do sada znali samo za Windows. I po meni rade odličan posao jer svaki tekst donosi po malo onoga što je taman dovoljno da reši neki problem ili da pokaže šta Linux može. Ni manje ni više.
Pa zar misliš da bi neko bio lud da piše svakog meseca memoare o tome kako se pravilno izgovara naziv tog operativnog sistema ili kada je napravljen ili šta je tačna definicija ovoga ili onoga. Za to postoje specijalizovani časopisi i specijalizovana mesta na internet-u.

Ja sam od skora rešio ponovo da počnem da "učim" Linux (prvi put sam došao u kontakt sa njim pre skoro 6-7 godina kada se još uvek isključivo radilo u konzoli) i mogu ti reći da mi je mnogo pomoglo što su tekstovi jasni, koncizni i ciljaju pravo "na stvar". Ne bi mi padalo napamet da ih čitam da je drugačije.

Zato ide jedan glas za to da kogod piše te tekstove nastavi sa njima jer radi "dobar" posao. U ovom slučaju ne mora da bude odličan.
Ja sam skoro instalirao SUSE 10 kojim sam prezadovoljan, zahvaljujući SK, jer da ga nisu onoliko nahvalili sigurno ga ne bi instalirao. I stvarno je istina ono što pišu. Ko ne želi a čita o Linuxu, neka preskoči članke o njemu.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke