tema: [Slušalice/mikrofon] Xiaomi Hybrid i Rock Zircon
Prikaz jedne poruke
Stara 27.3.2017, 17:47   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Xiaomi Hybrid i Rock Zircon

U ovom opisu ću se brzo osvrnuti na svoje lične utiske o dva popularna kineska modela slušalica. Naručio sam ih oboje i testirao oboje, pa evo konačno i da bacim utiske.

XIAOMI XYBRID

U zavisnosti od akcija i sreće mogu nabaviti za 16-25 $ iz Kine, ili ~3000 din na KP. Paketić je mali i simpatičan, u njemu dolaze 4 veličine gumica što je baš lepo. Izrada je odlična, aluminijum, kevlar... i sve to zaista izgleda mnogo skuplje nego što jeste. Fotke su sa neta, mrzi me da slikam sada:

Spoiler za Slike slušalica:




Zvuk - Specifikacije i priče o dual drajverima možete da nađete i sami, pa ću ja preći direktno na zvuk. Nakon sve dreke i halabuke, kratko i jasno - nisam zadovoljan zvukom. Bas je izažen ali u nekoj razumnoj meri, srednji tonovi su malo anoreksični a visoki metalizirani. Kada se sve to spoji u celinu i uporedi sa nekim renomiranim slušalicama, Xiaomi Hybrid zvuči kompresovano, bez dovoljno dinamike i detalja.

ROCK ZIRCON

Po mnogim komentarima odlično izbalansirane i detaljne slušalice, kažu mnogi još bolje od Xiaomi modela. Možete da ih nahvatate za 15-ak € u Kini obično, ili za 10-12€ ako naletite na akciju. Kod nas su nešto preko 2000 din. Slušalice su izrađene od cirkona, izgledaju zanimljivo, kabal je opleten, umetci za uši nisu gumeni već silikonski što je odlično - jedni od boljih koje sam probao.
Spoiler za Slike:




Zvuk - Vrlo slična priča kao sa Xiaomi Hybrid. Bas jak, srednji tanki, visoki metalizirani... samo što mi se čini da je bas ovde još naduveniji i neprecizniji, i ceo balans frekvencija je još više V-shaped. Kao i kod Xioami modela zvuku fali dinamike i prostornosti.

Zaključak za oba modela

Ove slušalice po mom mišljenju dele više sličnosti nego razlika, ali Xiaomi ipak nude bolji balans i utegnutiji bas, tako da po meni vrede doplate. I jedne i druge slušalice su testirane na Redmi 3 telefonu gde već daju svoj maksimum.. tj. prelazak na odličan HRT microstreamer DAC im praktično ništa ne znači i ne čuje se neka primetna razlika. Za poređenje, na skupljim Sennheiser CX-300 II (~50 €) i Beyerdynamics DTX 41 (~35 €) itekako čujete koliko je Redmi 3 ograničen i koliko DAC bolje zvuči.

Dakle, ako ste do sada imali samo Genius, Hama... bubice, ovo jeste napredak i kvalitet izrade je fenomenalan. Međutim ako ste već imali nešto od poznatijih brendova poput Sennheiser, AKG, SoundMagic, Beyerdynamics, Denon... bilo šta od 30+ €... nema nikakve potrebe da se cimate sa ovim modelima. Sve one priče kako zvuče kao 2-3 puta skuplje slušalice nemaju veze sa realnošću, prosto ljudi vole čuda i vole da izmišljaju kako imaju iskustva koja nemaju i tako legenda raste... U realnosti ovo su slušalice koje zvuče OK za svoju cenu. Meni lično ovaj V-shape odziv i metalni prizvuk ne prijaju.

Poslednja ispravka: Aibo (27.3.2017 u 21:18)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Picard (27.3.2017), simke85 (27.3.2017)