Prikaz jedne poruke
Stara 8.10.2019, 21:44   #352
madmarko
Član
 
Član od: 30.10.2011.
Poruke: 181
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 10 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje grafičke i TV-a

Po pricama, sony je jedan od najboljih televizora. Tako je bilo i kada sam ja kupovao. Ali na kraju zbog cene ga se vecina okanu. Tako i ja. Eto vidis, za istu cenu mozes imati 4k, pa nema tog hd-a koji me moze naterati da ga kupim za iste pare. Kvalitet je kvalitet naravno, ne sporim, ali...



Cinjenica je da je polako 4k buducnost, mozda uveliko i sadasnjost, a televizor se ne menja cesto. Tako da moj glas ide svakako na 4k. Nije istina da nema mnogo 4k filmova, nije da ih ima mnooogo ali nema ih ni malo, a i bice ih sve vise i vise.


Ja imam lg od 55 incha u 4k, prezadovoljan sam. Gledam na njemu cesto i hd filmove, nisam primetio neko pogorsanje nego na proslom tv-u koji je bio hd, jos od 42 incha. U pravu je meda naravno i sve sto je naveo je tacno, 4 pixela naspram jednog, deluje mnogo. Ali ovo ti pricam iz iskustva kao sto si i trazio, ne iz nauke


Onda, pre ces zameniti komp ili graficku, nego tv. Ne igras igre ok, ali sto da ne opikas neku igru 4k za koju godinu, ako vec ne mozes sada. Meni je bio cak dozivljaj kada sam stari warcraft i dotu stavio na 4k, sprdacina ali ono, malo nostalgije jos u 4k sto da ne


Jedina mana na tv sto se oseti, na obicnim kanalima koji nisu hd. E tu bije pixelazu bas bas. Mada ima tu vise faktora, ne samo zato sto je 4k, nece nista bolje da ti izgleda ni na 49 incha koji je hd...


Rezime, nema velike razlike izmedju HD filmova (sto ces najvise i gledati), ako ih stavis na hd ili 4k tv-u (PO MOM MISLJENJU, dakle meni je bar sasvim pristojna slika i na 4k od 55 i na HD od 42, nigde primetnije razlike), a na to dodas velicinu, full prica. Naravno opet, ko sta voli, nego voli kvalitet pa ce kupiti sony, nego voli velicinu pa ce kupiti @klot@ od 65 inca, nego voli 4k pa ce gledati @best buy@, tako da na kraju na tebi je sta volis i preferiras, ali moj glas ide na 4k, koji idealno reprodukuje sadrzaj i u hd, a 4k svakako moze i za rezervu da ostane za buducnost, mada ima i sada relativno dosta sadrzaja
madmarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku madmarko na korisnoj poruci:
bloodson87 (13.10.2019)