Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2019, 10:29   #8
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy A7 ili Huawei Mate 20 Lite?

Imao sam Huawei P10 Lite pre Samsunga A7 i mogu ti reći da sam "progledao" sa A7. To ne pričam zbog hardvera, već zbog softvera i onih malih svakodnevnih sitnica koje "kinezi" nikako da shvate, što sam se uverio i na Honor 8X modelu i još nekim starijim. Ne znam kakva je situacija sa flegšipima, ali jeftiniji Huawei/Honor telefoni imaju senzor ambijetalnog osvetljenja koje kao da je nogama pravila grupa besnih slepaca. Uključiš telefon u mraku i senzor automatski spušta osvetljenje na minimum kada se i ekran jedva vidi. Kod Samsunga senzor funkcioniše perfektno i osvetljenje je taman kako treba. Ukoliko se kod H/H telefona ne koristi senzor osvetljenja i drži na polovini, na primer, ukoliko ui mrklom mraku želite da vidite koliko je sati, spremite se na spaljivanje rožnjače. Kod Samsunga, što je veći mrak ekran se sve postepenije uključuje, da se oči naviknu. Zvono? Pošto mi na poslu treba jače zvono zbog buke spolja, ukoliko P10L ne utišam kod kuće me čeka srčka od momentalno najjačeg zvuka. Kod Samsunga zvonjava kreće od najtišeg pa postepeno do naqjjačeg. To su samo tri sitnice, lako rešive softverski, koje nijedan "kinez" kojeg sam imao prilike da pregledam nema, a koje meni lično znače. Kao i "smart stay" funkcija kod Samsunga kada se ekran telefona ne isključuje sve dok gledaš u njega. Da ne nabrajam drge udobnosti korišćenja OneUI u odnosu na "kineze".
Dakle, pominjem SOFTVER, a ne hardver, kamere i šta ko nudi za koje pare. A Samsung u A seriji ima istovetan softver kao u S modelima i zaista je uživanje koristiti ga,
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke