Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2019, 12:09   #1
Stefaan10
Novi član
 
Član od: 21.9.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Problem sa MSI RX 480 Gaming X 4g

Dobar dan dobri ljudi,

molim vas za pomoć/savet šta da radim.

Naime, rešio sam da se počastim za Novu godinu, i da svoju bajatu grafičku kartu (AMD Radeon R7 260 MSI OC 1GB DDR5) zamenim malo manje bajatom grafom kako bih mogao da odigram nekoliko naslova (MSI RX 480 Gaming X 4g).
Kupio sam je polovnu na KP, od proverenog člana. Rudarila je, ali još uvek je u garanciji.
Zamenio sam je uredno, povezao, instalirao sveže drajvere.
Radi lepo sve dok ne uđem u igricu zbog koje sam je najviše i kupio - Civilization VI.
Krene sve lepo da učitava, i onda odjednom ventilatori pobesne, a slika se izgubi, bude crn ekran, ne daje nikakva obaveštenja/greške, i onda moram hard reset, i onda opet radi sve normalno (muzika, filmovi, internet) dok ponovo ne pokušam da uđem u igricu. Probao sam par puta, i svaki put isto.
Probao sam uninstal drajvera sa onim njihovim uninstalerom, ali neće pa neće.

Čitao sam po stranim forumima da mnogi imaju ovaj problem, ali nigde nema konkretnog rešenja.

Da li je možda napajanje - LC Power LC600H-12 V2.31, 600W preslabo? Ako nije, da se ne zalećem da kupim novo jače, pa da opet bude isi problem.
Da li je možda do BIOSa, obzirom da rudari modifikuju BIOS? I kako se flashuje taj BIOS?

Pomagajte molim vas.

Hvala unapred
Stefaan10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke