Prikaz jedne poruke
Stara 5.7.2011, 5:05   #11
cubrovic
Član
 
Član od: 27.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 6 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Programi ViPutnik, "Svet informacija" i "Svet Androida"

Citat:
toology kaže: Pregled poruke
Vidim da tema nije korišćena odavno, ali pošto sam tek probao program hteo bih da uputim određene kritike.

Ideja je super, ali program je totalno zakazao na mom relativno jednostavnom zahtevu. Probao sam da vidim red vožnje iz Beograda za Aranđelovac ovog petka. BAS je prijavio da nema informacija koje su inače dostupne sa njihovog sajta, a lasta daje samo Force Close.

Isto bih vam preporučio da za dalje programe probate da se držite standardnih android grafičkih elemenata i UI konvencija, pošto aplikacija deluje kao da je portovana sa nekog matorog JME telefona. Ovo je inače slučaj sa mnogim domaćim aplikacijama, iz meni nepoznatog razloga.

Kod ovakve aplikacije dizajn nije toliko bitan, ali bih vas molio da ispravite izvor za BAS informacije i da pogledate šta je problem sa lastom.

Koristim inače Samsung Galaxy S II sa Androidom 2.3.3 Gingerbread.

Hvala na pažnji!
Dobra noc ili jutro
Ispravljen problem sa Bas-om desi se sa vremena na vreme da cacnu nesto sto posle mi moramo da cacnemo da bi radilo kako treba. Jednom mesecno do sada otprilike. Ako primetis opet nekad a ne mrzi te posalji mail.

Lasta je uklonjena da ne pravi zabunu posto su oborili server menjaju sajt i prolongirali su vracanje u fju koje je trebalo da bude u ponedeljak za sledecu nedelju.
http://www.lasta.rs/
Necu se cuditi ako se vrednost ovog brojaca opet poveca. Vraticemo je cim se vrati server i uskladimo sa evetualnim izmenama.

Ne treba update nikakav aplikacije u pitanju su sitne izmene na serveru samo.

Sto se tice dizajna, kao i uvek podlozna razlicitim shvatanjima i ukusima, za razliku od funkcionalnosti iz prvog dela posta koja je uvek jasna.
Samo da napomemenem da u aplikaciji i jesu korisceni iskljucivo standardni graficki elementi dok bi se o konvencijama dalo raspravljati
Probacemo da i dalje usavrsavamo interfejs a ti nam slobodno posalji konkretne sugestije razmotricemo ih.

Pozdrav!
cubrovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke