Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2008, 20:53   #5
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Radeon 3650 AGP i Hardverski dekodig videa?

WOW polako ljudi

Prvo kartice kao sto su Geforce 6 i 7 serije i Radeoni x1000-te serije i Radeon 2900 i Geforce 8800 (prvi primerci) imaju takozvanu parcijalnu hardversku podrsku i specifikaciju DXVA 1 Ovakva akceleracija je absolutno nekorisna. Kao sto je rekao Bvitnik, dobio je svega 10-15% i to za MPEG2, inace jedina moguca akceleracija, posto u DXVA specifikacija ne radi sa VC-1 i H264 standardom. Tako da prakticno akceleracije i nema

Kartice Geforce 8400, 8500, 8600, 8800*, 9600, 9800, ATI HD 2400, 2600, 3200, 3600, 3800 podrzavaju punu akceleraciju odnosno DXVA 2 standard.

Jedini decoderi koji podrzavaju akceleraciju i DXVA standard su Cyberlink iz powerDVD-a 7 i 8, i freeware MPC decoder iz Media Player Classic Home Cinema playera. S time sto MPC ne podrzava aceleraciju kod MPEG2 vec samo za VC1 i H264.

Do skoro sam imao Bartona i radeon HD 2600XT AGP karticu i posto me secanje dobro sluzi, sasvim sam bez ikakvog preoterecenja procesora gledao Terminator 1/2/3 i to sa original BluRayeva koji su u originalu kodirani sa MPEG2 codecom u rezsoluciji 1920x1080. Opterecenje je bilo oko 50%, ali kada sam palio DXVA opterecenje absolutno pada na 1-10%. Dok recimo da sam gledao H264 to bi apsolutno bilo zakucavanje na 100%, sa akceleracijom takodje pada na 1-10%. Najmanju akceleraciju ces dobiti u MPEG2 videu, jer on nije toliko zahtevan.

Citat:
bvitnik kaže:
Akceleracija h264 sadržaja ne radi jer PowerDVD-ov dekoder, u tom slučaju, zahteva podršku za SSE2 instrukcije koje stari dobri Barton nema.
Netacno, zapravo bih voleo da cujem odakle si cuo tu besmislicu. Za full H264 ( a i VC1/MPEG2) akceleraciju sa powerdvd decoderom (a i ostalim) treba da ti Video Render bude VMR 7/9 ili EVR na Visti. U opste nema veze sa SSE2 i ostalim procesorskim instrukcijama.

Takodje H264, VC1, MPEG2 video streamovi moraju biti kodirani po HDDVD ili BluRay standardu, od cega je jos jedan od slucajeva zasto akceleracija ne radi na filmovima koji se skidaju sa interneta, mada je i to zaziveo, pa sada filmovi koji u svom nazivu imaju L4.1 znaci da su kodirani po standardu i mogu se dekodirati hardwerski.

Citat:
bvitnik kaže:
Akceleracija h264 sadržaja, na starim AGP mašinama, radiće samo uz neke stare Celeron ili Pentium 4 procesore.
Au, kakva suluda ideja stvarno ne znam odakle ih vadis, ali ako mislis da Intel jednostavno potreban varas se. Cak bi i Duron na 900mhz zavrsio posao naravno sa nekom od DXVA2 grafickih kartica. Ja sam se nagledao 1080p filmova sa svega 5% opterecenja na procesoru, na kombinaciji Barton 2500+ i ATI HD 2600XT, sto originalnih HDDVD sto BluRay izdanja i to u sve tri podrzane kompresije MPEG2, VC1, H264, takodje i HD Ripova ali naravno kodiranih po standardu.

Citat:
bvitnik kaže:
Akceleracija je za sad samo marketinški trik nVidie i AMD-a.
Nazalost ne vise, vreme ti je za novu graficku pa cak i da kupis plocu sa integrisanim radeonom 3200, koji ima full HD podrsku i decoding.

Citat:
Nergal kaže:
Gde si uopšte pročitao da bilo koja kartica novije generacije ima potpuno hardversko dekodovanje mpeg2 sadržaja.
Gde si ti video da ne? MPEG2 je takodje standard za HD filmove i koristi se u nekih 10% celokupnog trzista. Tako da je MPEG2 akceleracija potrebna, slazem se sa tobom da danas i raniji procesori mogu da se izbore sa MPEG2 ali kada su u pitanju VCD/SVCD/DVD rezolucije za 1080 odnosno HD, uglavnom pada u vodu. Single Core procesorima za HD je uvek dobrodosla pomoc.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
Predrag Stankovic (7.8.2008)