Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2007, 3:39   #113
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Govori srpski?

I ja mnogo mrzim kada ljudi pišu "ch", "sh" itd... Nije prirodno. Na ovaj forum i dalje dolazim zato što ima mnogo pismenih ljudi koji znaju kako se piše i koje možeš razumeti ali mi se čini i da ih je ovde sve manje i manje. Možda će neko reći da je banalno što treba da se odvaja reč posle zareza ali je ipak to po pravopisu. I lepše izgleda, preglednije. Barem meni...

Ljudi umesto "Š" koriste "S", umesto "Č" koriste "C". To je već ok, ali donekle. Lakše mi je i to da čitam nego pet slova koja predstavljaju jedno slovo. Pohvala za sve članove koji koriste "normalna" slova.

Mnogi ljudi takođe koriste "W" umesto "V", bilo po foruma i kompjutera uopšte ili kada kucaju SMS. Pitam jednog druga zašto to radi a on kaže da mu je lakše, da ne kuca tri puta osmicu nego samo jednom devetku. Puno li se vremena izgubi.

Jedino ne koristim naša slova kada čatujem, brže kuckam bez naših slova. Ali po foruma ipak idem kako treba, mora da se zna neki red.

Idem pomalo na jedan forum gde ponekad i celu temu od dvadesetak poruka ne mogu fino da pročitam. Evo otprilike kako tamo izgleda jedan post (ovu rečenicu sam ja izmislio):

Citat:
Yshao sam ynytra sa flashom ki$ele wode.
Nešto ste rekli?

Ljudi, nekada nije važno šta se kaže, nekada je važno na koji način se to kaže. Neki članovi nisu poznati po tome što puno znaju o kompjuterima ili slično nego i po tome što kada napišu nešto to napišu da ga može svako razumeti.

Pozdrav za Pljugu i želim mu srećan "novi" život.
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku hacker_aca na korisnoj poruci:
iMa_NeKo_PljUgU (23.10.2007), Spawn BG (23.10.2007), Stojadin (17.8.2008), zoran845 (23.10.2007), [Imzadi] (23.10.2007)