Prikaz jedne poruke
Stara 8.10.2018, 20:05   #603
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Brzina HDD/SSD diskova

Ja na jednoj mašini na kojoj je Hyper-V 2016 Server, pod serverom 2 vm hosta, jedan je pfsense, drugi Windows 8.1 na kome je bio Ubiquity unifi controller, i takav SSD, ali od 120GB, situacija je sledeća:



Otprilike će sa prosečnim korišćenjem taj tvoj od 480GB izdržati 7 - 10 godina što se samog upisa tiče, ali sa njima je problem u onom Phison kontroleru koji ume da rikne sam od sebe preko noći.

Dakle, iz čista mira SSD pređe ili u read-only režim i onda bar izvučeš podatke, ili što je češći slučaj, sistem ga vidi pod nekim generičkim imenom (baš nešto Phision) i veličine je par desetina megabajta i u tom slučaju ne možeš ni podatke da izvučeš.

Evo jednog primera, a ovo sam i ja lično doživeo na jednoj mašini sa Patriot Blast SSDom koji koristi takav kontroler jedno 3 meseca nakon kupovine SSDa, dok na primer preostalih 5 Patriota u firmi radi bez problema već skoro treću godinu,.

https://linustechtips.com/main/topic...d-is-fcked-up/

Poređenja radi, evo Samsunga 850 EVO na mom kućnom računaru koji će verovatno da me nadživi, a možda i moje buduće unuke.

bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke