tema: Napajanja
Prikaz jedne poruke
Stara 4.10.2018, 17:43   #3772
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: Napajanja

Kratak odgovor, verovatno mogu biti nekvalitetna (uslovno receno). Tipa, mogu da isporucuju 1000w, ali recimo da to ne bude "cista" struja (ripple, dropovi kada se zagreju itd, iskreno ne razumem se toliko u napajanja ali sam citao dosta testova). Imas da nadjes tabele napajanja ( psu tier list, prvi i drugi tier se racunaju kao kvalitetna, treci ok, i tako cini mi se do petog). Ne secam se da sam video od 1000w, ali znam da sam naisao na neka napajanja od 850w koja spadaju u 4. tier, koji se vodi kao los.

Realno, o dugorocnosti, sve su to anegdotalna iskustva i nemaju neku tezinu, za svakog kome je neko napajanje iz 5. tiera trajalo godinama, naci ces nekoga sa napajanjem iz prvog tiera kome je crklo posle mesec dana. Poenta je da iako neko napajanje moze da isporuci 1000w, ne znaci da je "kvalitetno" (recimo mozda su kondenzatori loseg kvaliteta, predvidjen broj radnih sati komponenata na odredjenoj temperaturi moze da bude manji od kvalitetnijeg napajanja iste snage). Zato neka od 1000w mogu imati garanciju od 2 godine a neka druga i 10 godina (uglavnom praceno i velikom razlikom u ceni).

Uh, malo je zbrda-zdola ali nadam se da sam preneo p poentu

Poslednja ispravka: makiem (4.10.2018 u 19:03)
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku makiem na korisnoj poruci:
Markius (4.10.2018)