Prikaz jedne poruke
Stara 20.5.2007, 1:39   #86
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Black Arrow kaže: Pregled poruke
Imam Samsung 997MB CRT monitor nekoliko meseci i dobro radi.U poslednje vreme pojavile su mi se neke gadne mrze na desnoj strani monitora (jedan luk u vertikalnom pravcu koji je jako bled) i levo dole (takodje jedan luk,u horizontalnom pravcu koji je puno "crveniji").
Ne znam u cemu je problem? Prilicno me nervira i ne znam sta da radim.Pogotovo kada imam neka jednobojna povrsina prekrije ceo ekran (sajtovi i prezentacije).
To može biti zbog toga što se monitor namagnetisao. Ponekad mu smeta prigušnica od neonske cevi ili fuluorescentne sijalice (ali onda treperi) ili neki neoklopljeni ili loše oklopljeni zvučnik koji je u blizini. Retko se dešava, ali izvor smetnje može biti i negde ispod monitora i slično.

Neki put se ekran namagnetiše iz čista mira ili zbog promene mesta (iznenađujuće, ali na njega utiče i Zemljino magnetno polje). U tom slučaju je dovoljno da mu se zada komanda "degauss".

Ako se ispostavi da nije u pitanju ništa od pomenutog, onda je monitor neispravan i treba ga reklamirati.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke