Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2017, 15:05   #505
Ilija1993
Novi član

Član od: 8.1.2017.
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Prvi put pisem na forumu jer ne znam kome da se obratim za pomoc .
Potrudicu se da dam sto vise informacija

Specifikacija je sledeca

Procesor : Intel Core 2 Duo E 6550 @ 2.33 GHz
Maticna : Asus P5K
Graficka : nVidia GeForce 8600 GT 256MB
RAM : 1x2GB DDR2 @ 800 Mhz i 2x1GB DDR2 @ 800 Mhz Kingston
Napajanje : 400 W , mada ima samo 14A na 12V1 tako da je to oko 160 W
Hard : WD od 250GB SATA II

Racunar je kupljen 2008 kao gotova konfiguracija . Jedina izmena je bila dodavanje 3 gb ram memorije tokom godina , sve ostalo je isto kao i na pocetku . Rezac se pokvario i izvadjen je iz kucista.

Elem da predjem na tematiku problema . Do pre mesec dana radio je kao sat . Redovno sam obarao sisteme ( na godinu dana ) , vrsio fragmentaciju HDD-a , cistio od prasine , u sustini brinuo sam se o njemu kao o malom detetu . Problem je sledeci : Pritisnem dugme za paljenje , pocinju da se vrte ventilatori , cuje se jedno bip ( sve normalno ) i onda se ukoci kod slike P5K tj, BIOS-a od maticne ploce i tako stoji oko 30-tak sekundi da mi iskocio crn ekran koji kaze "Please insert a bootable disk or pen drive" , sto mi automacki govori da HDD nije prepoznat i da nema odakle da dize sistem , pritom sve ovo vreme lampica za HDD aktivnost gori bez prestanka , bez treptaja i kada se ona ugasi onda pritisnem restart i dize sistem bez problema . E sad ta lampica je gorela oko 1 min do 2 , vremenom se pogorsalo na 2 sata . Otvorim kuciste zamenim SATA power racunar dize sistem iz prve , sledeci dan isti problem , zamenim sata ulaz na ploci iz 1 u 2 opet dize iz prve sistem , ali sutra opet treba da se ceka 2 sata . Sta to moze da bude ? Oslabilo napajanje pa nesalje dovoljno struje HDD-u , ili HDD koji pocinje da se kvari ( na HDTune je potpuno ispravan bez ijednog loseg sektora) ulazi za SATA konektore na maticnoj ploci , procesor ?
Ilija1993 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke