Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2020, 15:21   #4
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV do 600 evra

Nisam ispratio konkretne modele od LG-a (jer ne volim IPS panele) i Sonija (jer je uvek skuplji malo). Ne znam ni šta Philips radi u poslednje vreme... Ali za ove dve marke koje tradicionalno neguju VA panele koje ja volim - Samsung i Hisense - ću samo da navedem šta su po meni dobre i loše strane.

- Noviji Samsung modeli često imaju dinamičku promenu osvetljenja koja ne može da se isključi iz samo Samsungu poznatih razloga, pa pravi pičvajz kad se gleda nešto mračno a sa titlovima jer pojača osvetljenje čim se pojavi titl i smanji čim nestane. Video sam na delu to kod modela RU7402 (ako sam dobro zapamtio sve brojke) i mene ono iritira vrlo. A TV inače ima super sliku, motion handling, apskejl TV kanala.

- Hisense su prilično dobar odnos cena-kvalitet. Npr. ovaj njihov H50B7500 ili H55B7500 ti se uklapaju u cenu. Kad se gleda film u dobrom kvalitetu recimo, nemam skoro baš nikakve zamerke - dobar panel, dobra slika. Motion nije baš na nivou Samsunga i Sonija, mada to većina i ne primećuje. Obične TV kanale takođe ne apskejluje jednako dobro pa budu malo zamazaniji ali nije sad nešto mnogo loše da bi bilo dil brejker. Ako se na TV-u igraš, Hisense imaju i veći lag. Ono što sam na kratko uspeo da isprobam kod rođaka mi liči na sličan lag kao kod mog 4-5god starog Samsunga. Može neobavezno da se igra, tipa akcije, RPG, jedva da se primeti lag... ali recimo za zahtevnije trke ili brz FPS nije baš dobar izbor. Svi noviji Samsung, LG, Sony su lag smanjili skoro na nivo monitora gde je stvarno neprimetan čak i za zahtevne igre. Ništa od ovog nije strašno, ali eto, čisto da se zna da Hisense nije baš bogom dan giant-killer kao što na jednom komšijskom forumu vole da ga predsrtavljaju.

Verovatno ti nisam puno pomogao jer nemam konkretan predlog. Da mi sad treba TV ne znam ni sam šta bih radio... ali eto par stvari na koje valja da se obrati pažnja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
stewazy (3.8.2020)