Prikaz jedne poruke
Stara 6.1.2016, 15:55   #12
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kodi/XBMC + Raspberry Pi 2

Nastavak:
Šta sam u međuvremenu uradio sa mojim kućnim sistemom zabave.

Instalirao sam na prvi raspberri pi 2 servisa:
1. Sickrage
2. CouchPotato

sickRage sluzi za automatsko skidanje serija.
Vrlo prosto se instaliraju i konfigurišu. Korišćenje se obavlja preko web interfejsa.
Moguće je izabrati serije koje vas interesuje i sistem će sam da odradi sve ostalo. Može da se izabere neki od gomile predefinisanih torrent sajtova koje će da pretražuje, kvalitet videa, prevodi itd. Skidanje obavlja tako što se torrent dodaje postojećem torren klijentu koji je već instaliran na sistemu (deluge, transmission ili neki treći). Moguće je setovati folder gde da se iskopiraju skinute epizode, tako da odmah postaju dostupne iz medija centra!
Isprobao sam kako ovo funkcioniše u praksi i kida! Ne prođe ni nekoliko sati od premijere neke epizode i ja je već imam skinutu. Desi se nekad da na srpski/hrvatski prevod moram da čekam nekoliko dana, ali je engleski titl dostupan gotovo istog trenutka.

CouchPotato je slična stvar, ali za skidanje filmova. Uz njega dolazi plugin za mozillu (verovatno i za chrome) koji je nešto najjače što sam video: odeš na imdb stranicu filma, klikneš na dugme plugina i pojavi se couchPotato dijalog gde možeš da izabereš koji kvalitet filma da traži (sd, hd, any, best). I to je to... skidanje počinje.

Mane ovih sistema: mora malo da se čačka dok prorade kako valja (npr. da se podese permissions za skinute fajlove, tako da Kodi može da ih vidi itd...), ali kad sve proradi onda je uživanje koristiti sve ovo.

Nije baš kao popcornTime ali je po meni ništa lošija alternativa.
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zchira na korisnoj poruci:
galebns (6.1.2016), LoneWolf (6.1.2016)