Prikaz jedne poruke
Stara 14.8.2008, 11:30   #12
nikos
Član
 
Član od: 11.4.2007.
Poruke: 176
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 47 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Eksterni hard disk

Citat:
Tools kaže: Pregled poruke
Treba mi eksterni hard disk od 160 GB,po povoljnoj ceni a POUZDAN!
Koja je vaša preporuka?
E sad da je puzdan brz jeftin . Pa takve stvari uglavnom nepostoje , sem ako nisu kradene .


Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Po meni je bolje da kupis rack i hard odvojeno. Makar znas sta si kupio.
Uvek treba da znas sta kupujes, inace si veverica. A prodavci (svi od reda) takve najvise vole.

Citat:
Tools kaže: Pregled poruke
@..TypeR,ako je odgovor za Tools..razumela sam da su seagate i WD bolji ,i naveo primer zadovoljnog kolege..da li to znači da su znatno skuplji..ja bi da cena bude povoljna..
Jesu skuplji su ali pitane je sta kome treba, i da li ima to da plati...

Citat:
misko81 kaže: Pregled poruke
Svakako je mnogo boja varijanta uzeti externo kuciste i hard disk (2.5" ili 3.5", zavisno od potreba i mogucnosti), jer se na taj nacin dobija garancija na HDD od 3 do 5 godina, za razliku od gotovih resenja (Passport i sl.) koje imaju garanciju od samo 1 godine.
Nije tacno, na moj WD passaport imam 3 godine garancije, to sve zavisi od firme u kojoj kupujes.
Sto se tice externih hdd probao sam nekoliko varijanti, ranije sam stekao hdd u razlicite fijoke, one jeftinije brzo se za***bu posto se razdrndaju konektori (npr gde se steka napajanje i sli.) one kvalitetnije su skupe pa...
ali traju. Nedostatak je veci gabariti nosis punu kesu, kablovi, zavlacene da se steka u struju (da li ortak ima slobodne uticnice ..)
Vec neko vreme se prodaju "my book" i slicne varijante, to su obicni debeli hdd koji moraju da se posebno napajaju ( isto ti dodje kao HDD + dobra fijoka) Nihova "mana" je bas to a prednost je cena, Uglavnom ih uzimaju firme, i oni koji nemaju dovoljno za skuplje varijante ili oce veci kapacitet za manje novca.
Wd passaport 160gb imam skoro godinu dana i fantastican je, Mali (kao pasos) ok dizajn, napaja se preko usb, ne greje se ..
Nedostaci relativno visoka cena, i nesto kraci usb kablic.
nikos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke