Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2021, 0:30   #618
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
RUSuper kaže: Pregled poruke
Iskreno moj prelazak sa Androida na iOS pre nekoliko godina (2016) me je naterao da shvatim da je sve to na kraju krajeva samo telefon. iPhone mi pruža sve što jedan telefon treba da ima. Ništa komplikovanje - sve radi kako očekuješ da nešto treba da radi. Kamera je odlična i to je jedina stvar koja me zanima od tih "fancy" stvari. Po meni prednost iOS-a je konstantnost (Svi dobijaju update u isto vreme,radi uvek isto,potrošnja baterije itd) i to što je sistem jednostavan za korišćenje. Smatram da je iOS izvanredan za "prosečnog" korisnika i mislim da je dobro ako ništa bar probati,na kraju krajeva ako ti se baš ne sviđa,iPhone jedva da gubi na ceni.
Isto misljenje delim. Koristio sam S8 pre nego sto sam presao na XS pre 2 godine, i iskreno, mislim da se vise ne bih vracao na Android iako nisam uopste investiran u Apple ekosistem (nemam nijedan drugi Apple uredjaj). Tacno je da mi je falila customizacija (pogotovo u pocetku, uf), ali cinjenica da dobijam update istog trenutka kad i svi ostali, da je telefon softverski podrzan ~5-6 godina, da je kamera odlicna (mada je za moje potrebe i na S8 bila perfektna) i ono najvaznije - da telefon radi apsolutno isto kao i prvog dana i da nema laga i usporavanja kao kod svakog drugog androida koji sam koristio (od low-enda do flagshipa, svaki Android je primetno losije radio nakon godinu dana upotrebe). Verovatno cu zameniti bateriju u oktobru i ostati na XS-u jos 2 godine (trenutno je na 85% max. kapacitet), jer stvarno ne osecam nikakvu potrebu za upgradeom. Jedina stvar koja bi me mozda "navukla" je 120Hz ekran, ali to po svemu sudeci nece doci sa 13-kom.

Druga stvar zbog koje je nekad android imao prednost je cena... ali u poslednjih par generacija su flagship androidi isti ili cak skuplji od iPhone-a. Samsung je do S10-ke trazio 1000e za 2 godine softverske podrske, sto mi sada deluje nezamislivo... srecom pa bar sada nude 3 velika update-a.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke