Prikaz jedne poruke
Stara 12.6.2014, 18:52   #6
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko ucenja programiranja.

Au geo, ti is baš zaglavio. Ja sam počeo da programiram u slobodno vreme tek na fakuletu, i ne upuštam se još u te velike ideje u C/C++-u jer će da mi strada faks ako me uhvati to. Da sam počeo da programiram toliko mlad kao ti, mogu zamisliti da bi mi letnji raspusti otišli u zaborav (a traćio sam ih igranjem igara). Jednom sam pisao server u C++/Qt-u, implementirao sam konfiguracione fajlove, postavlajnje mime tipova na osnovu ekstenzije, i svašta nešto još, ali na kraju je to moglo samo da se kompajlira, ne i da radi, došo početak novog semestra i napustio sam tu stvar glavom bez obzira. Još uvek nisam savladao C/C++ toliko da mogu da prišem kod sa uverenjem da će da radi, to jest još uvek sam u strahu da nešto ne radim kako treba i da će zbog toga da curi memorija ili da nastupi neki drugi belaj. Sada pravim preprocesorski macro sistem koji će od C++-a da napravi Javu (sa automatskim upravljanjem memorijom, interfejsima, refleksijom, klasama referentnog tipa i pozivanjem metoda tačkom), to ti je moja verzija linije manjeg otpora , ali i to je trenutno na ledu dok ne završim razne projekte za faks.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke