Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2021, 20:49   #847
maxx
Član
 
Član od: 6.1.2006.
Poruke: 368
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 56 puta na 48 poruka
Određen forumom

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Ako cene ostanu stalno ovakve, apgrejdovaću se polovnim modelima koje neko menja nakon 2 god a i dalje su dovoljno potentni za high-med... igraću najzahtevnije igre sa delay-om od 2~3 godine i to je to. Jer 300+ su još i mogli ali 500+ evra da mi izbiju za grafu neće lako, barem dok se ne zaimam malo bolje, što planiram od kad sam se rodio samo mi do sada nije polazilo za rukom. Ali iduće godine u ovo vreme...
Ja bas to uradio,zamenio tj dao moju rx580 za polovnu MSI 1080ti GAMING X uz doplatu,i extra sam zadovoljan...

1080ti je prilicno sposobna za 1440p gejming,nesto i brza od 5700xt..

I vise mi ne pada na pamet da se krstim i gledam cene novih 3060ti,6800xt,6700xt i da cekam mesecima ili ko zna koliko kada ce (i da li ce) ikada cene da padnu i budu kao pre

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
Moje misljenje bro. Imam i jos jednu delatnost i itekako imam problema sa dobavljacima delova...Ne mogu da uvezu mesec dana delove iz pojedinih zemalja (licno proveravao).

A u vezi kompjutera, iz firme G imam dosta drugara koje sam pitao da li oni imaju slicnih problema...kaze itekako! Haos je sa narudzb. i isporukama. (opet, mozda nije korona..ali problema ima svuda sa biznis)
A rudari nista?....

To malo kartica koje se od nekud pojavi,verovatno velika vecina odmah ode u rudnike,i eto,neema grafickih....

Tokom proslog majning ludila od pre par godina nije bilo nikakve pandemije i problema u snabdevanju,a grafickih nije bilo na trzistu i skakale su im cene vrlo slicno kao sada a to sve zbog majnera koji su kupovali megalomanski graficke karte gde god da se pojave...

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Pa da bi ih kupili. Jednostavno neće kupovati nove karte po ovim cenama. Karte su super ali i one ranije su u svoje vreme bile odlične, terale igre godinama ali po mnogo nižim cenama. PC gaming će biti u ozbiljnom problemu ako ostane ovako elitan pa pa svako treba da kupuje mašinu od 3000 eur da igra igre par godina, niko normalan to neće platiti.
Pa znam da bi ih kupili,ali da ih kupe po cenama koje bi oni voleli,tj po nekim normalnim cenama, mozda vise nikada nece biti slucaj....

Tj ako neko ceka neku 3060ti da kupi za 400-450 eura,mozda to nikada nece docekati,jer ta graficka (verovatno) nikada na (nasem i ugarskom) trzistu nece imati tu cenu.....ili ce mozda imati,tamo za godinu,dve,tri kada se bude prodavala kao polovna...

A koliko god bilo apsurdno,vidim da nije bas da nema ljudi koji pucaju po 500,1000,1500 eura za ove nove grafe...

Poslednja ispravka: DeCoy (17.1.2021 u 21:41) Razlog: postoji multiquote
maxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke