Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2010, 15:49   #10
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Sta je to postdiplomac a sta diplomac?

Dobio sam informaciju na fakultetu da covek sa 4 godine fakulteta nema zvanje profesora vec nastavnika i moze samo da predaje u nizim skolama i osnovnim. A onaj koji ima master - jedna godina nakom cetiri (postdiplomac), on moze da predaje i u srednjim - TO JE PO NOVOM BOLONJSKOM SISTEMU. A onaj koji je po starom zavrsio cetiri godine isti pre 3,4, godine, i to isti faks, isti nastavni program taj moze d apredaje u srednjim skolama... Rekli su da u starom sistemu posle 4 godne faksa ako imas jos jednu onda si magistar i magistar moze da upise specijalizaciju. A po novom ako imas cetiri godine onda mozes da upises umesto specijalizacije master koja isto traje kao specijalizacija (i isti nastavni porgram, predmeti, profesori itd...). Dakle samo se razlikuje u imenu a u sustini je isto. I posle specijalizaciji i posle mastera treba dobar prosek da bi neko mogao da upise doktorat. Ove informacije sam dobio sa faksa. Sada mi je malo jasnije... To specijalizacija i master je isto - bar na mom faksu, samo sto se drugacije zove zbog starog i novog sistema. Ne znam kako je na drugim fakultetima. Ne bih pominjao koji je faks u pitanju zbog privatnosti ali mogu da kazem da se na taj faks jako malo prima studenata i oni moraju da budu jako kvalitetni u svakom pogledu.
Master_Touch je offline