tema: Mafia
Prikaz jedne poruke
Stara 23.5.2022, 13:55   #533
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.546
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Ja ipak smatram, naivno verovatno, da je moja privatnost moja privatnost, bez obzira što sam ja otišao da pogledam neki sadržaj na javnom sajtu.Ako mi je account na mobilnom telefonu isti kao account preko kog sam ulogovan na Chrome na računaru i da se time što sam neki sadržaj pogledao na telefonu, taj isti sadržaj nudi na pretraživaču na računaru koji gleda neki drugi član moje porodice, moja privatnost remeti.Ne znam da li sam ovo dobro objasnio.Svestan sam da je to situacija danas i da bez toga ne može, ali svakako nisam oduševljen time da mi se ukoliko sam obavio pretragu za neki preparat negde, ponude za taj preparat nude gde god da odem i na kom god uređaju da to uradim.Sve ovo što je navedeno u postu gore je isključivi benefit za onog ko nešto nudi ili ima kombinaciju sa nekim drugim ko nešto nudi, nikako benefit za mene, jer da je za mene ja bih bar imao opciju da prihvatim ono što ja hoću da prihvatim a ne da mogu da odbijem jednu od tri opcije.Takođe sam svestan da bih verovatno drugačije razmišljao da sam određenu uslugu ili robu ponudio a ne da sam krajnji korisnik.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke