tema: Mafia
Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2021, 20:33   #512
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Mafia

Vrlo dobra igra, čuj mene film Original iz 2002. nisam prešao zbog tada slabog kompa, ali me je sačekao Definitive Edition.

Ovaj hibridni tip open-world / linearnih igara gde je dosta toga "skriptovano" ume da upakuje toliko lepih detalja, da je retkost ovako nešto naći danas. Takođe mi se igranje po chapter-ima jako sviđa, može da se drži konzistentnost u igranju - bar jedan ili dva chapter-a dnevno i igra je gotova relativno brzo.

Priča generalno pravi odličnu atmosferu i drži pažnju, iako je na par ključnih momenata bila providna.
Spoiler za npr.:
Odmah se provali ko je ubica u momentu kada je Sam pozvao Paul-ijev stan i dobio Tommy-ja... Da je tu uleteo neki plot twist, bilo bi mnogo efektnije


Takođe mi je interesantna razlika u zaključku na kraju igre u odnosu na original:
Spoiler za ...:
Definitive Edition ide na kartu je da je porodica sve. Originalu je zaključak da je balans u životu ključna stvar. Iako se slažem sa oba, mislim da me original u tom smislu bolje ubada.

https://www.youtube.com/watch?v=FXD3joRLyIE


Od nedostataka - draw distance je užas Tomijev glas u akcionim scenama, u kojima viče, kao da daje neki drugi glumac, a ne onaj koji govori u dijalozima. I, meni lično ne smeta, ali ostaje malo žal zašto onako veliki i lep grad nije ipak začinjen nekim sadržajem koji može da se odigra nakon story misija. Free roam ne motiviše dovoljno da se nastavi sa igrom.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Leonida (22.1.2021), Lex987 (23.1.2021)