Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2008, 11:04   #19
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Dali se neko seca Bruce Lee-a

Citat:
Highlander kaže: Pregled poruke
Ne znam za vas, ali meni je Bruce uvek bio bezveze... Svo ono vrištanje i lizanje krvi... lol! Je l' tačno što sam čuo da je imao dublere u nekim filmovima? Ne bih da optužujem ako nisam siguran.
Mozda si pomesao sa onim delom sto je u zmajevom gnezdu Bob Vol (O'Hara) drzao pravu flasu (stedeli na rekvizitama) i onda su ponavljali nekoliko puta scenu kada Brus kao izbija flasu iz ruke udarcem nogom pa se povredio i isekao se gadno i onda su pauzirali sa snimanjem dok se nije oporavio.
Dublera je imao u zadnjem filmu jer nije mogao da ga zavrsi posto je vec bio mrtav.
Kazu da su ga otrovali da bi producenti pokupili novac od osiguranja jer nisu verovali da ce moci jos dugo da ga koriste kao zvezdu i da mogu vise da zarade na njemu uz publicitet i famu posle njegove smrti.
Nije imao nikakve veze sa Shaolin monasima jer nikada i nije bio tamo (Hong Kong nije bio Kina tada) a ono sto je radio na filmu nema veze sa nijednim stilom ili sistemom iz Kine. On je radio Jeet Kun Do sto je u stvari sam "izmislio" kao sistem a zasniva se najvise na tehnikama koje imaju veze sa japanskim sistemima. Cak je i naziv takav (rec DO se koristi u japanskim sistemima - Dzu Do, Hap ki Do ili Tan su do koji radi Cak Noris).
U sustini Brus Li je vise zaradio to ime pravljenjem fame oko njega i cinjenicom da je radio to sto je radio na samom pocetku dok trziste jos uvek nije imalo izgradjene martial art zvezde. A kad jednom zaradis ime, tesko mozes da ga izgubis, pogotovu ako nisi ziv.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
galebns (18.2.2008)