Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2009, 13:23   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem oko kamere za video nadzor

Probaj da zaista i pročitaš ono o čemu je reč, pre nego što počneš da skačeš u oči.
Ne ograničava se struja koju potrošač vuče tako što staviš ispravljač koji može da dâ manju struju, zaboga. Tako će ili napon da padne, ili će ispravljač da izgori, ili i jedno i drugo.

A iz iskustva iz jednog uporednog testa kamerica od pre nekoliko godina sećam se da su se mnoge kamere grejale i da su mnoge sasvim lepo radile na 9 volti umesto 12.

Treće, čovek kaže da mi se sa ispravljačem od jednog ampera kamera previše grejala (ili je to zaista previše, ili je to možda i normalno). Stekao sam utisak da taj ispravljač nije fabrički, ili bar on ne koristi fabrički, nego koristi ispravljač za slabiju struju misleći da je time rešio problem. E pa nije!

I lepo sam mu rekao da proba drugi primerak tamo gde je kupio kameru da bi se utvrdilo da li se i ona jako greje. Ako se isto greje, velika je verovatnoća da tako i treba, pa mu ostaje ili da se s tim pomiri, ili da stavi ispravljač za manji napon, kao što sam mu i napisao. Ako pak utvrdi da je njegov primerak neispravan - super, rešio je problem.

Ja pišem onako dugačke poruke kao što je ona od juče da bih bio siguran da sam pomenuo sve mogućnosti i da bih bio potpuno jasan. Ako je to nekom dosadno da čita i onda izvodi pogrešne zaključke jer nije sve pročitao, žao mi je, to nije moj problem.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke