Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2014, 13:03   #2
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: eCommerce website u Srbiji

Ako bi samo digitalne proizvode prodavao, mislim da je dobar izbor Easy Digital Downloads plugin za WordPress, jer je pravljen baš za to. Naravno, i OpenCart ima opciju za prodaju digitalnih dobara, i to radi, ali jednostavno nemaš puno opcija i podešavanja, samo neka osnovna funkcija dakle. Slična je situacija i sa Woo. Naravno, njih možeš koristiti ako si siguran da nećeš u budućnosti želeti ništa iole složenije osim jednostavne kupi->skini procedure.

Što se tiče 2checkout, dakle, to je servis koji obrađuje uplate kupaca tvojih dobara (payment gateway). Kada napraviš ecommerce sajt, kupci na njemu stavljaju proizvode u korpu pa idu na stranu za naručivanje, kada kliknu naruči, budu prebačeni na 2checkout stranu (ili im u popup bude prikazana) na kojoj unose podatke o kartici ili PayPal (zavisi kojim načinom žele da plaćaju). Kada završe sa plaćanjem, 2checkout ih vraća na tvoj sajt, na stranu sa download linkom, ili "hvala" tekstom (ovo sve zavisi od ecommerce softvera koji koristiš na sajtu).

Verovatno se pitaš i kako povezati sajt sa 2checkout: većina ecommerce sistema ima pluginove/skritpe za to, recimo, pomenuti Easy Digital Downloads ima dodatak za to koji se plaća (za Open Cart je besplatno).

Ja već neko vreme koristim 2checkout, moraš da se registruješ, otsaviš sve podatke (ćini mi se da moraš i da pošalješ fotokopiju računa za komunalije ili nešto slično koji glasi na tvoje ime, i lične karte) čekaš da ti odobre sajt. Trebaće vremena pre nego što budeš mogao da primaš uplate.

Sa 2checkout moraš nekako da povučeš novac: ja to radim preko payoneer kartice (koju sam imao i pre toga), a koliko znam, može i na devizni račun u banci.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke