Prikaz jedne poruke
Stara 17.12.2020, 19:06   #2796
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Gde pise da jedno iskljucuje drugo? Shvatas da ovim komentarom indirektno pljujes po Cyberpunku, koga hvalis i odusevljen si igrom, a upravo ona je ispunila ocekivanja samo po pitanju grafike i (donekle) price?
Samo sam hteo da naglasim da je, bar meni, mnogo bitniji gejmplej i uživanje u igri, nego te svetlosno/rezolucijske džidžabidže. CP2077 mi se veoma dopada (iako prezirem igre iz prvog lica), likovi su odlični, ali jedan Poli iz Mafije (one prve) ili Carth Onasi ili Bao-dur iz KotOR-a su likovi koji šiju svakog iz CP2077 za dva koplja. O ovima iz RDR2 da ne pričam.

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
ALI, RDR2 je jos zahtevniji na Ultra podesavanjima od Cyberpunka - ako mi ne verujes, odvrni refleksije, vodu (advanced settings) i teselaciju drveca. Naravno, RDR2 MNOGO bolje skalira od Cyberpunka, tako da tweakovanjem podesavanja komotno mozes da se igras na 1440p60 sa slicnim vizuelnim dozivljajem, za razliku od Cyberpunka gde osim Cascade Shadows i SSR-a skoro nista ne menja FPS.
Uostalom, ne razumem iskljucivost. Zasto bi igra koja dobro izgleda bila limitirana samo na to? Ja to odavno ne posmatram kao ili-ili, vec kao i i. W3 je izgledao vrhunski, imao fantasticne likove, odlicne dijaloge, izbore sa posledicama (iako one nisu uvek bile ocigledne), i pritom je prica 10/10, kako u base igri, tako i u DLC-u. Naravno, bilo je ociglednih mana, kao sto su ulicne tuce, trke konja, i slicne stvari - ali su ipak bile tu i mogao si nesto da radis izmedju questova. Sta imas u Cyberpunku? U "most interactive and alive city in an RPG, ever'? Ah da, mozes da odgovoris na poruku telefonom ali ne mozes da odbijes poziv. HOW IMMERSIVE.
Opet si malo promašio moju poentu. RDR2 je PRELEPA igra a nema ni RT ni DLSS ni ništa od toga, dakle...
A o tome koliko je zahtevna znam i sam. Srećom, postoji onaj slajder za zahtevnost koji odvrnem skroz desno (i tada neka podešavanja nisu na max) i igra izgleda fantastično i radi sasvim dobro u 1440p na mojoj mašini. Jedva čekam da kupim sledeću grafičku pa da odšrafim sve na max i oduševim se kao kada sam sa 1060 otpanjio GTA V i bio poprilično iznenađen kako dobro izgleda i kao Vanila verzija.

I, da, kad otvorim mapu u CP prosto se naježim koliko je načičkana kojekakvim stvarima koje možeš da radiš između misija!

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ova ocekivanja su direktna posledica laznog marketinga CDPR-a. NISTA sto nisu obecali ljudi nisu hajpovali, osim mozda ocekivanog narativa (sto je ispunjeno) i boljih izbora (sto nije ispunjeno ni priblizno).
Istina. Ali iznosim SAMO SVOJ slučaj, jer nisam obraćao pažnju na marketinške priče kompanija, usput prezirem igre iz prvog lica tako da sam očekivao nešto što će mi se smučiti posle pola sata. Ali, eto, to se nije desilo.
A zato što nisam očekivao ništa dobio sam nešto dobro.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
buraz (17.12.2020)