Prikaz jedne poruke
Stara 11.7.2011, 23:45   #10
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Zaštita podataka od policije

Poverljivo može biti svašta ali je isto tako kako krivično delo navedeno izvršenje nečeg na osnovu naređenja, pa je isto tako krivično delo prikrivanje informacija o učinjenom mrivičnom delu ili nečinjenje po pitanju gonjenja počinioca posle dobijanja informacija o učinjenom krivičnom delu, isto tako je , bar koliko se sećam po zakonu onaj ko odbije izvršenej krivičnog dela po naređenju nekoga zakonski zaštićen od bilo kakve akcije protiv njega, ili onaj ko objavi informacije koje vode ka rešavanju ili gonjenju po pitanju izvršenog dela .... Tako da bi na kraju sud morao da stavi pomenuto krivično del odavanja službene tajne u konfrotaciju sa nekoliko izvršenih krivičnih del akoja su pokrivana tom "službenom" tajnom pa da presečé i kaže da li je to krivično delo ili spada pod one tačke zakona koje štite ostale.... Mada, ope, ovo je ono što sam učio u srednjoj školi, dakle u vreme komunista, pa me baš interesuje kako je sada stanje po ovom pitanju u našem zakonodavstvu. Iskreno.

A kakva država takva i policija. Znam da oni svaki dan izlaze na ulicu sa naređenjem da napišu minimum 10 kazni. Tako da je vrlo diskutabilno šta je njihov posao, zaštita i pomoć građana, ili zaštita onih gore i punjenje budžeta.

I nemoj da stavljaš šifru "admin". To jedina šifra koju oni znaju, bar na osnovu iskustva ono malo operativnoh sajtona od po koju desetinu hiljada evra po komadu, pa ..... Dodaj bar još slovo i na kraju, to je već znatno komplikovanije za njih .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke