Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2020, 13:07   #327
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

@Zek

Evo da dam opširniji odgovor. Pucanje i dalje ne čujem jer ide na integrisano pojačalo.

Što se tiče zvuka, kada ga raskopčam sa svih pomagala zaista postane tanji i suvlji. Generalno i dalje jako dobar ali ipak ide na tu suvlju i analitičnu stranu. Kome ne smeta je i dalje odličan DAC, brz, živahan, vrlo detaljan. Isto tako verujem da bi se nekome definitivno više svideo mekši i malo masniji zvuk ZENa recimo.

Međutim kad se zakopča na linearno napajanje (manji uticaj) i USB regenerator (veći uticaj) to je nov uređaj. U toj varijanti dobije na punoći, suvoća nestane i razlaže zvuk fenomenalno. Mislim da će u takvom sastavu da Zameni Bursona kod mene.

Mislim da se ovde lepo vidi još nešto. Burson npr. ne reaguje ovoliko na taj USB regenerator jer verovatno ima bolje filtere u sebi. Takođe ima ugrađeno low noise napajanje, i zato verovatno košta koliko košta. Verovatno je takva stvar i sa skupljim Topinzima (D70 i D90), oni se kače direktno na 220V jer u sebi već imaju niskošumna napajanja. Verovatno imaju i kvalitetnije filtere signala. I tako cena dođe gde dođe a ne samo zbog jačeg čipa. A ja samo sve to dokupim i dodam eksterno kao upgrade umesto da sam ga platio odjednom.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Zek-Zek (4.4.2020)