Prikaz jedne poruke
Stara 22.1.2011, 18:36   #136
pakito
Član
 
Član od: 28.11.2007.
Poruke: 30
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Najgore kupovine racunarskih komponenti

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
E evo najgore kupovine mog drugara prosle godine u maju mesecu za ovu asus gf8600gt 256 ddr3 silent je dao 7500din.Prosto su mu uvalili kartu sa pasivnim hladjenjem i temperature su mu se kretale izmedju 90 i 100c sve do januara ovog meseca kada je zabelezio rekord od 124c i vise je nije upalio, karta je sagorela nacisto.Posle reklamacije i cekanja garancije od puna 3 meseca prosle nedelje mu stigla grafa i to ista pasiva ali koriscena.Valjda imaju pravo da daju i islpravnu koriscenu kartau, ko to sad zna.Poucen iskustvom namontirao je 90cm kuler na rebra i povezao nekim vezicama, samo on zna odakle takva ideja i sad boga moli da izdrzi leto!!!
Kakav pilot projekat ozbiljnih firmi sa pasivnim hladjenjem na ddr3 memoriji, bilo i neponovilo se!!!
I ja sam imao ovu karticu, potpuno istu, nisam imao problem sa hladjenjem, bila je temperatura oko 45-50 stepeni. Ali je riknula, jer sam pokusavao da je prespojim sa tv preko tv-outa. Poslao sam takodje na reklamaciju u firmu monitor-sistem, cekao sam takodje nekoliko meseci, da bi mi je posle nekoliko mojih poziva i molbi, vratili popravljenju, potpuno istu, sa istim serijskim brojem, bez ikakve garancije. I naravno ta je graficka posle 2-3 meseca ponovo stradala pod nerazjanjenim okolnostima.
Daklem, savetujem svim ljudima, da ne uzimaju nikakvu opremu kod pomenute firme, jer ce kasnije proci kao bosi po trnju, ako se ne daj boze nesto pokvari, i da ne kupuju ove 8600 pogotovu na sa pasivnim hladjenjem....
pakito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke