Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2010, 22:42   #122
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Najgore kupovine računarskih komponenti

Citat:
Marshall George kaže: Pregled poruke
Nije baš za ovu temu, ali nigde drugde ne bi bilo smisla da napišem..Elem ovako, pošto gledam i pratim cene hardvera i sam HW, i novine u IT svetu, i volim da pomažem ljudima koji dolaze tu za savet oko sklapanja konfiguracije, naleteo sam na nešto što je barem meni kao potencijalnom kupcu skandalozno..U jednoj firmi, kojoj neću da navodim ime, prodaju veoma kvalitetno napajanje, u pitanju je Corsair 650HX po ceni od 12,087 dinara za gotovinu, i na njega daju samo 12 meseci garancije!!!! OMG !!! Tako je i sa ostala 3 napajanja firme Corsair a to su 620HX, TX750 i 550VX!! Ja od njih nikada ništa u svom životu neću da kupim, to je 1000% sigurno To je bezobrazluk nad bezobrazlucima, jer neke firme na ovakva napajanja (ovakvog kvaliteta) daju ili 3 ili 5 godina garancije.. Pa vi sada vidite.
Nije u pitanju nikakav bezobrazluk, retailer nije dužan (a ni lud! ) da daje garanciju dužu od zakonski propisane, to je posao uvoznika i ovlašćenog servisa koji posluju direktno sa proizvođačem. A pošto Corsaira skoro niko od velikh uvoznika u Srbiji ne radi, trajanje garancije izračunaj sam...

P.S. to je i glavni razlog zašto ga u Srbiji ima na kašičicu. Uvoznik je CT, al' oni u poslednjih par godina imaju tek po koji fleš...

P.P.S. Za one koji misle da nisam u pravu... kod koga ćete rešavati garanciju kad se maloprodaja u kojoj ste nešto kupili zatvori?
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke