tema: Prevara?
Prikaz jedne poruke
Stara 22.5.2006, 19:08   #18
bobzilla
Član
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 162
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Prevara?

Citat:
Marko_L kaže:
Kakve veze ima lenjost sa tim što ja hoću da utrošim sat vremena na posao koji mi donosi novac, umesto na podešavanje običnog modema ?
Ako je u pitanju winmodem onda je potrebno dodatno podešavanje. E, sad... Da razjasnimo šta je winmodem. Winmodem je softverski modem. Šta podrazumeva pojam softverskog modema? Umesto da uređaj vrši modulaciju i demodulaciju, veći deo tih funkcija se prenosi na softver. Sam sistem ima svoje prednosti u niskoj ceni, ali i značajan nedostatak u gubitku kvaliteta veze. Sam naziv winmodem govori da je softverski deo takozvanog "modema" pisan prvenstveno za Windows. Iako je moguće da postoje zvanični drajveri proizvođača hardvera i za Linux, često se distribucija tih drajvera ograničava. Usled ovih ograničenja oni nisu standardni dodatak većini Linux distribucija. U tom slučaju je potrebno dodatno podešavanje.

Poznato je da pod linuxom rade winmodemi zasnovani na Conexant, Lucent/Agere i Intelovim čipovima. Moguće je da postoji i podrška za druge čipove, ali ovi su najčešće traženi na našim prostorima. Većina distribucija ne dolazi sa ovim drajverima. Razlog je već pomenut iznad.

U slučaju hardverskih modema linux ih prepoznaje "out of the box"... Većina distribucija (ako ne i sve) vrše prepoznavanje i podešavanje modema pri samoj instalaciji.

Ako te baš zanima distribucija koja već dolazi sa podrškom za tvoj modem i grafičku, malo se raspitaj na netu. A ne da pljuješ po linuxu bez ikakve osnove.
bobzilla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke