Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2006, 14:17   #5
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: Sta je potrebno za kompletno povezivanje svega na poslu?

Citat:
flame kaže:
Za max nedelju dana nabavljam svu opremu (tad bi mi uveli i ADSL), kada saznam na koji nacin cu sve da povezem. Kakav je koji ADSL modem, da li on zavisi od provajdera? Kakva je funkcija UTP (LAN). Da li je preporucljivo da ima i to. Nov sam u umrezavanju, pa mi treba neka odskocna daska...
Znaci ovako: Postoje dve opcije: (Iskljucujemo opciju da ti jedan PC bude server i samim tim da bude stalno ukljucen.) Ako ti budu dali ADSL modem koji ima samo USB prikljucak onda mozes da ga bacis(ne bukvalno, samo ga odlozi negde. Ionako ga dobijas za dz od provajdera). U tom slucaju trebas da kupis ovakav uredjaj On ce zameniti tvoj ADSL modem. Na njega ces prikljuciti mali telefonski kabl (RJ-11 -kockica). A sa druge ces sa UTP kablovima povezati PC1 i PC2 (oni su time automatski medjusobno umrezeni i imaju ADSL). Takodje, ovaj uredjaj ima i WiFi antenu, tako da ce svi WiFi uredjaji u celom stanu/radnji imati ADSL (i biti medjusobno umrezeni). Druga opcija: Ako ADSL modem ima UTP prikljucak onda ti treba ti obican WiFi broadband ruter (pogledaj onaj ASUSov u prethodnom postu). Provajderov modem povezes kablom (UTP) sa ruterom i dalje je sve isto kao kod prethodne opcije. Ti u sustini, mozes, da primenis prvu varijantu nevezano za to da li je UTP ili USB modem u pitanju . Samo sto je druga varijanta jeftinija (i moguca samo ako modem ima UTP prikljucak). Valjda sam bio jasan, ako ti nesto nije jasno, pitaj.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke