Prikaz jedne poruke
Stara 13.4.2008, 10:59   #72
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Čuste li OVO?! (Štetnost igara)

Counter Strike je kriv.... zato ja i igram samo CoD4 multi... to je mnogo drugacije

Da se ne lazemo... ako je neko lujka (ima jedan decko koji se predstavlja kao Rakin i koji je odlican primer ko ga zna) igre ce da mu mozda dodatno stimulisu to stanje ali tesko da mogu da normalnog coveka zalude. Medjutim nema sumnje da igre menjaju psihicka stanja kod konzumenata. Na primer kada igram Wii sports (nemam Wii nego idem do prodavnice gde je izlozen pa se zickam za koju partiju jer mi drugari tamo rade) osecam se veselo i nasmejano i prijatno mi je sto se igram. Kada igram CoD4 sa drustvom, interesantno mi je druzenje i osecaj pobede ali imam i frustraciju kada me rokne GL ili nasumicno bacena bomba na samom pocetku partije - tako da iako je ponekad zabavna cesto moze da bude i frustrirajuci i da izaziva pojacanu agresiju, apatiju i druga stanja koja se reflektuju i u mojim socijalnim odnosima sa ljudima iz okoline i porodice. Srecom, ja sam emotivno/psihicki stabilan (koliko toliko) pa ne reagujem strasno, odnosno brzo se prilagodjavam promenama psiho-socijalnog okruzenja i samim tim konzumiranje igara kod mene ne izaziva konfliktne situacije. Medjutim, ima i labilnijih osoba koje mogu da "puknu" zbog necega sto se desilo u igri bas kao sto mogu i u realnom zivotu zbog nekih realnih situacija, i da se to zavrsi sa negativnim posledicama...

Inace, igre nekome i jesu posao i glavna preokupacija u zivotu i lepo zive od igara... sto ne znaci da svi mozemo i trebamo vecinu zivotu da spalimo na igre...

Sto se tice sporta... ja sam sportista i odlicno znam mnogo ljudi iz sporta i veruj mi da SPORT nikako nije nesto sto je zdravo i pozeljno. Pricam o vrhunskom sportu. Rekreacija je nesto drugo i to najtoplije preporucujem.
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke